"hladetina z zelenjavo" - želatinaaaaaa

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

tema odprta - 27. avg 2007 21:49 | ogledi: 3.224 | odgovori: 4

Živijo,

potrebujem en nasvet! Prosim, svetujte mi!

 

Pripravila sem zelenjavno prilogo. Na dno posode daš malo želatine, ko se strdi naložiš (saj veste, tako lepo, nakranclano) zelenjavo.....poliješ čez ostalo želatino in daš v hladilnik. Spodnjo želatino sem dala direktno v skledo. Potem sem se pa spomnila in notranji del posode namazala z oljem in šele nato dokončala stvar.

 

Problem: kaj če se oni prvi del ne bo tako lepo "odlepil" in ko bom obrnila, bom imela "rinfuzo"!!!!

Torej, kako dobite iz kalupa tovrstne zadeve? Naj malo segrejem posodo pred obračanjem, ali naj obrnem in čez poveznem toplo krpo........ saj veste, a ne, kaj mislim?

 

Pa hvala že vnaprej!

 

p.s.

če uspe, pošljem recept in slikco

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

27. avg 2007 21:50

aja, želatina je v jušni osnovi, ni samo v vodi raztopljena, seveda. titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2007 19:35

Zakaj pa posode ne obložiš s prozorno folijo za živila? vse jedi gredo potem iz posode brez problema, tudi če je obod vzorčast oziroma rebrast. ali dno s kakšnim motivom. Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. avg 2007 19:52

Haj,

hvala, sem se znajdla. Posodo sem pred obračanjem za pol minute držala v vroči vodi, pa je zadeva kar zletela ven, samo "plop" je naredilo.

No ja, lepo je , okus pa nam nobenemu ni všeč. Morda imamo res raje po starem - zelenjavo nametano na krožnik, da lahko fino pomešaš s pirejem ali pa čem drugim.

Bom pa vseeno poslala recept in sliko, ker sem se tako trudila .......

 

Hvala in lep pozdrav!

titta

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

29. avg 2007 9:10

Titta, me zanima tvoj recept. Kar tako, "na uč", pa vidim dva možna razloga, da vam ni bilo všeč: 1. hladetina ni priloga k toplim jedem (govoriš o mešanju s pirejem ...), ampak k hladnim; 2. juha, v katero zamešaš želatino, mora biti zelo dobro začinjena, ker se pri strjevanju nekaj okusa "izgubi". teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti