Joj zob

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 26. avg 2007 16:23 | ogledi: 10.119 | odgovori: 14

Punce zadnjič ste rekle naj se oglasim, zaradi mojega bolečega zoba, kaj sem zrihtala, ko mi je zobozdravnica rekla, da mora ven. V petek sem bila pri drugem zobozdravniku, kjer mi je počistil vse kanale ob zobu in dal noter zdravilo. Upajmo, da se bo zob navsezadnje obdržal. Pa hvala vam vsem še enkrat za vse nasvete, ker sem bila že čisto obupana.

Lp

beki

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

26. avg 2007 18:08

Pozdravljene Ko je že ravno tema o zobu se moram javiti tudi jaz. Že od torka zvečer me boli zob. S tem, da sem vsak dan pri zobarju, ker mi menja trak. No, potem je bilo malo, malo bolje. Včeraj popoldan pa se je bolečina prenesla še na zgornje zobe na levi strani in sem bila danes pri dežurnemu zdravniku (na Metelkovi) in mi je dala trak še v drug zob zgoraj, ampak me je sedaj spet zgoraj začel bolet zob. Jaz ne vem kaj je to. Tablete ne pomagajo ne vem kako. Boli me malo tudi uho itd. Občutek imam, da bolečina ne bo nikoli minila do konca življenja. Kaj bi dala, da bi zob nehal bolet. Če bi bila rešitev, da gre ven, ga dam takoj ven, ampak kaj pa vem. Boli me tudi dlesen. Saj zobozdravnik ne ve točno kaj je.... Jutri zjutraj grem takoj k zobozdravniku in hočem, da se bolečine nehajo, ker je pa to že preveč..... Je imel kdo že takšne bolečine? Kaj ste naredili? Po kolikšnem času so bolečine minile? Mene je res strah, da me ne bo nikoli nehalo bolet. lp fiona Sporočilo je spremenil(a) Fiorentina dne 26. avg 2007 19:10:17

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

26. avg 2007 19:30

Fiorentina, najbrž se je zob razbolel. Imela sem isto težavo - pa mi je zobozdravnica rekla, da je razboleno in je res samo od sebe nehalo boleti. ti pa verjamem, da je zoprno. Da še sama pristavim piskrček - kaj povedati zobozdravniku, ko prideš k njemu z bolečim zobom in ne veš kateri boli. Boli me desna stran, in ne vem več, ali zgoraj ali spodaj. Hvala! Lp, Moycaa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

26. avg 2007 20:07

Tudi jaz imam take bolčine. Lani septembra me je bolel zob, zdravnica mi ga je odprla in do marca letos zdravila. Potem je dala not polnilo in od takrat so težave stalno prisotne. Drugi dan sem šla k dežurnemu (sobota) mi je rekel, da bi zob moral izdreti, ampak ker nima slike ne ve kaj in kako je, zato mi je dal antibiotike. (klimicin -blažev žegen). V ponedeljek popoldne sem šla k svoji, je rekla da naj grem najprej slikat, mi je dala druge antibioike - amoksiklav - je bilo malo bolje. V torek sem šla slika in nazaj. Slika naj bi pokazala NIČ ČISTO NIČ VSE V NAJLEPŠEM REDU. Mene pa bolelo, ampak niti ne sam zob, pač pa nebo - bolečina je bila pekoča. Zob ji je hotela zdreti, pa je inekcija takoj popustila, boleči krči pa so šli od zoba v vrat in roko. Potem ni vedela kaj naj in mi je rekla naj pojem do konca antibiotike pa bomo videli. Po koncu jemanja tablet je bilo dobro. Občasno se je začela pojavljati bolečina. Pa sem jo čisto prezrla - ni bila huda. Pa se je zopet začelo konec julija. Pekoča bolečina, potem na zob pa na vse dlesen pa vse zobe pa ušesa pa grlo, skratka sploh nisem več vedela kaj boli. Tablet - nalgesin je prijel včasih tudi za 4 dni. Ko je bilo le prehudo (tid vročina tam okoli 37,5) sem šla k zdravnici. Sem rekla da naj mi celo stran slika, ker sploh ne vem kaj me boli. Aja pa nič čisto nič mrzelga, takrat je bilo šele joj. Tako da sem celo poletje brez sladoleda (ga niti ne pogrešam), pijačo na sobni temperaturi, sadje nikakor hladno...če sem se pregrešila v 10 minutah tablet tako je bolelo, ampak kaj ne vem. NO in to štorijo: Slikat ne morem, ker imajo dopust, sem rekla, da grem drugam, je rekla, tud če greste mene sedaj tudi en mesec ni. In kaj naj naredim? NIč, dala mi je še ene antibiotika pa adijo. Sveda ko jih je bilo konec spet joj, Pa ko bi vsaj vedela kaj boli, imela pa sem občutek, da imam oteklo dlesen, čeprav ni bilo videti. V hudih bolečinah je pomagal naglesin (tisti brez S). Tudi po dva tri dni je bilo v redu. Potem pa spet in me je zjezilo (hudo je bilo, ko sem jedla lešnike, čeprav sem jih jedla na drugi strani. In potem nekega dne s prstom pritiskam na dlesen in mi je začela teči kri. Skuham žajbljov čaj, vzamem zobno krtačko in drgnem zobe. Vse je bilo krvavo, Spriala sem pa z žajblom To sem delala 1 x do 2 x na dan tri dni. Ne boste verjeli amapk že cel teden je bolje. Sicer si tudi pomisliti ne upam, da bi bilo res dobro in bo zob ostal ampak trenutno je res v redu. Tudi jem lahko, seveda nič trgega in mrzlega. Poskusi, mogoče bo bolje, vem pa kako je ko boli, pa sloh ne veš več kaj in kje. LP smrkolina

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

26. avg 2007 22:11

Jaz sem si spirala z Ašičevo glino in vam povem, da je bilo po dveh dneh brez bolečin. Ne bi verjela, če ne bi probala. Pa srečno! beki

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. avg 2007 9:52

florentina, mene je tako bolelo, da so mi tri zobe odprli - in nič narobe, šele ko me je zobozdravnica poslala na slikanje so odkrili vzrok mojih bolečin - sinusi. klavdija

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

27. avg 2007 10:00

klavdijab, tudi meni je zdravnica rekla, da so mogoče sinusi, pa se vsi čudijo, ker nisem nič prehlajena. Ali je možno vnetje sinusov tudi brez prehlada? Pa so te kaj boleli? LP smrkolina

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

27. avg 2007 10:27

Haj! Hvala za nasvete. Bila sem pri zobozdravniku danes zjutraj, ampak me še vedno boli. Trenutno sem v službi, ampak bom šla hitro domov, ker me res boli. Levo stran mi je segrevala, ampak ni zdaj nič boljše, kaj pa vem. Moram si zobe sčetkat z mehko zobno ščetko in mazat s propolisom. A mislite, da bi to kaj pomagalo? Jutri popoldan moram it spet k zobozdravniku nazaj, da vidimo če bo kaj boljše. Če ne bo, mi bo odprla en zob in da vidi, če je pod plombo kakšna zadeva. Pa še kakšne tablete si bom šla kupit, kaj pa vem.... Hvala in se slišimo. Upam, da brez bolečin. Pazite na svoje zobe, pravim vam. Res. Pazite nase. Hvala in lp, Fiona. Simona

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

27. avg 2007 19:54

Oh, zobje. meni se je začelo na isti način, s tem, da so mi potem morali omrtvičiti zob, temu je sledil naslednji, in še naslednji, in še..... Danes imam po dveh letih v ustih pravo malo pokopališče in v stanju da zamenjam zobarja, ker ocitno ta ni kos nalogi. Pri meni je bil razlog v tem, da se mi je karies naredil POD plombo - slabo narejena bela plomba, ce pustijo spodaj zrak si v ... - pa se po porodu sem bila. Zdaj sem tam kjer ni muh, noben koncesinar me ne more jemat tako pogosto, da bi uspešno saniral vse skupaj, tako da grem k privatniku, ki mi bo računal od 2000 € dalje... Dobi si CURASEPT preparate (pasta, gel) in CURAPROX ščetka - ultrasoft s preko 5000 ščetinami. Jaz sem bila na Ketonalu, tako da ti verjamem kako pasje boli. Lp, veverica

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

5. sep 2007 12:59

Živjo No, da vam povem kako se nekako razpleta pri meni zgodba. V petek sem šla do oralnega kirurga, kjer mi je izdrl zob - modrostni zob. Zdaj okrevam. Upam na čim manjše bolečine in da bo vse skupaj hitro minilo. Hvala za vse. Lep dan. Fiona

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

5. sep 2007 13:08

jaz pa jutri na zobno kirurgijo, da mi izdrejo enga polomljenega; ima korenine previsoko v sinuse, da ga moja zobozdravnica ne upa. bomo vidli, če bo potem kaj boljše klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti