Pomivalno korito, srebrno ali granitno :)?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 26. avg 2007 13:01 | ogledi: 23.375 | odgovori: 47

Ok, sem bolj laik v tem, ampak v trgovinah se videvajo 2 vrsti korit. Ta srebrne, ali so rostfrai ali kako se jim reče in take, ki so barvne, ponavadi kot granit.

Doma imamo zdaj srebrno dvojno pomivalno korito. Fino je, ker se vidi, če je umazano, če kaj prileze iz solate , lahko dam notri vročo posodo. Malo manj je fino, ker se vidi vsaka kapljica, ko se posuši (ostane vodni kamen).

Zdaj pa me zanima glede teh granitnih, razen tega, da ni izbire pri nas takih, ki bi imeli dva korita, je moja dilema še ta: Barve so res lepe in vse, a kako je potem s čiščenjem? Dam lahko notri vročo posodo? Se vidi če kaj prileze iz solate ? Po svoje je tudi dobro da se vidi, kdaj je umazan umivalnik. In kako je s čiščenjem teh zadev?

Če ima kdo ta "granitni" umivalnik, bi bil vesel mnenja.

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. avg 2007 15:12

Ja to sem gledal, ampak so le bele barve :-/ Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. avg 2007 15:15

Jernej najbrz misli na korita iz silgranita - takšne ima firma Blanco. Kerrock je po mojem nekaj drugega. Meni je korito iz kerrocka odsvetovala celo firma, ki mi je naredila pult. Tako, da imamo doma navadno rosfraj (dvojno) korito. Sem kar zadovoljna. Problem je ravno ta, ki ga opisoval Jernej. Dvojnega korita pa ne zamenjam za nič na svetu! Z silgranitovimi koriti pa nimam izkušenj. veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. avg 2007 15:17

Bele? Ali ne naredijo iz vseh barv, v katerih je dobavljiv kerrock? V kakšnem javnem stranišču je bil že viden umivalnik iz drugih barv. je morda razlika med umivalnikom in koritom? Če se ne motim ima soseda korito v barvi pulta (svetlo rjavega). veverica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. avg 2007 15:55

Jernej, tole si poglej:

http://www.alveus.si/index.php?menu_item=VsadniPom

Jaz imam Futur 50 granit v bež barvi, ni občutljiv niti na udarce niti na vročino, ga ne zamenjam za noben inox. (tudi Futur 60 je dvojni in v granitni izvedbi, kot lahko vidiš - za vzorce glej razpredelnico desno spodaj)

Blanchy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. avg 2007 15:56

Aja, izdeluje jih pa Kovinoplastika Lož. Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. avg 2007 16:13

Futur 60 sem res gledal ja Ni občutljiv? In čisti se dobro? Rabim 2 velika korita v enega dajem posodo ko pomijem (ne nimamo pomivalnega stroja). Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. avg 2007 17:03

Ja, če nimaš pomivalnega stroja, potem je Futur 60 res boljša izbira.

Res ni občutljiv.

Glede čiščenja pa - zadostuje, da po končanem pomivanju posode pomiješ še korito. Pa tudi nobenih madežev od kapljic ni.

Sicer pa najbolje, da si ga greš še v trgovino pogledat, da vidiš "v živo" in se ga dotakneš.

 

Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. avg 2007 19:06

Ja ravno future 60 nisem našel "v živo" nikjer. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti