Pomivalno korito, srebrno ali granitno :)?

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. avg 2007 10:46

Še ena možnost je korito iz pravega kamna, kot ga je opisala nola. Blanchy

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. nov 2007 9:57

Jernej, kako si se odločil glede korita? Mene so nekateri na tem forumu okužili s svojim navdušenjem nad granitom. In tako sem se odločila za Cubo 70 od Alveusa. 290 eur v industrijski prodajalni. mimika

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. nov 2007 17:41

Ej jaz se nisem nič odločil, se je moja boljša polovica za oba ;-) Granit Futur 60 iz gorenja. 90cm dvojno korito zeleni granit. Zelena ni najboljša se ne ujema z ostalim, korito je dobro, vsaj dokler nimam odtoka in pipe še na njem Potem bomo pa videli! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. nov 2007 19:58

A, mi lahko kdo prilepi link od granitnih pomivalnih korit? hvala, pinka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

17. nov 2007 20:41

Blanchy je napisal/a:

Jernej, tole si poglej:

http://www.alveus.si/index.php?menu_item=VsadniPom

Jaz imam Futur 50 granit v bež barvi, ni občutljiv niti na udarce niti na vročino, ga ne zamenjam za noben inox. (tudi Futur 60 je dvojni in v granitni izvedbi, kot lahko vidiš - za vzorce glej razpredelnico desno spodaj)

Blanchy
Blanchy

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 6:38

Imamo lepo novejšo sodobno in seveda masivno kuhinjo iz jesenovega lesa.Vgraditi smo dali lijak,ki ima samo eno korito in odcejevalno ploščo,je granitno rjave barve se čudovito čisti,je neunišljiv in je znamke Alveus.Zraven smo dali mešalno pipo enake barve in je znamke Blanco,ima pa tudi tuš,ki ga lahko potegneš ven in je praktično,kadar polniš kakšna vedra ,tuš pa uporabljam tudi pri pranju zelenjave in sadja.Nikakor to ni bilo poceni,vendar se je splačalo in je že vse noter prinešeno.Nekje v Lj pa je tudi skladišče Blanco aparatov in drugih stvari,ki so bili eksponati in so sedaj bistveno cenejši.Tam sem že bila,samo naslov mi pa je malo ušrl. anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. nov 2007 8:43

Jaz imam silgranitovo korito. Je eno, ampak zelo veliko in globoko, zraven ima pa še praktičen odcejalnik. Imam ga kakšnih 7-8 let. Prenese udarce, če ti na primer kakšen lonc zdrsne iz roke, vročino. Gor dam pekač direktno iz pečice, pa tudi vročo posodo direkt z plina, pa se do sedaj ni poškodovalo. Še vedno je kot novo. Čistim ga z navadnim čistilom za posodo, po potrebi malo povimam, pa je. Nekje 2x na let pa nalijem noter kapljico varikine in krop, pustim 5 minut in potem operem z navadnim čistilom. Je kot novo. Kyara

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

31. mar 2009 9:49

Mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti korito z odprtino za odpadke (po možnosti silgranit)? Včasih jih je izdeloval Blanco, vendar pa jih v njihovem katalogu ni zaslediti. roža

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2009 10:46

Roža, mislim, da naši predpisi o varovanju voda in ločevanju odpadkov ne podpirajo zamisli o tem, da bi imela korito z mlinčkom za mletje organskih odpadkov. Vsled česa potem takega korita tudi ni v ponudbi. Vendelina jr.

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

31. mar 2009 14:06

Ne želim imeti mlinčka za odpadke, temveč le odprtino v koritu (ki je lahko seveda tudi pokrita) skozi katero lahko mečeš odpadke v koš, brez da bi odpiral vratca od kuhinjske omarice. Tako korito (proizvajalca Blanco) sem že videla in se mi zdi zelo praktično. Po ponovnem pregledu sem enega zasledila: http://www.blanco.de/contens/kt/en/pub/products/si Samo ni na voljo v silgranitu... roža Sporočilo je spremenil(a) roža dne 31. mar 2009 20:19:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti