Jedilne barve

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

14. feb 2013 18:27

Črna barva v tubah, tista, ki je zraven blagajniškega pulta v trgovini pekarne Vrhnika na Brnčičevi, meni tudi marcipan obarva v črno barvo. Masleno kremo ali pa belo tičino pa sploh ni problem.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. feb 2013 22:50

Črna iz PV sprobana in je super v primerjavi s tekočimi in v prahu... prav tako rdeča. Drugače pa jaz uporabljam tele barve (za naslednjič, če boš mogoče iz tujine naročala...):

http://www.partyanimalonlineshop.com/food_colours/sugarflair_spect

 



*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 14. 2013 22:50

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

15. feb 2013 5:54

Najlepša hvala za vse nasvete (tudi tiste na ZS). Super ste!

roža

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. apr 2013 12:34

Sicer sem moje vprašanje napisala že pod recept za Rdečo torto od Pitoncice, a ga bom še sem, morda bo tu bolj opaženo...

Torej, katero barvo mi svetujete uporabiti za pobarvati biskvit v rdeče (red velvet cake). Prav konkretno katera barva, kje jo dobim in kakšno količino dotične barve naj uporabim za biskvit za eno torto? Danes sem šla v Žitovo trgovino na Brnčičevi in mi je prodajalka rekla, da nimajo barv za biskvit, da barve (sploh rdeča) niso primerne za barvanje biskvitov in da je sploh v rdeči kup Ejev in da to ni OK. Imajo sicer tekoče barve (flašica 250 ml), ki da slabše barvajo (bolj razredčene), v prahu (ogromna doza, mislim da je rekla 1 kg) in gele v tubici, ki pa so za krašenje. In da nobena od teh ni primerna za biskvite, ampak eventuelno samo za barvanje krem.... Torej vaše praktične izkušnje?

In še: a zagotovo ni nihče ves rdeč okoli ust, ko je rdeče obarvan biskvit (taka je bila pripomba prodajalke)?

tjas

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

29. apr 2013 14:15

Zanimivo, ponavadi ti še "mačka v žaklu" prodajo,samo da ga :)

ampak pohvalno :P

kar zadeva barve, verjetno se z vsemi umetnimi barvami ki imajo toliko in toliko E-jev, ne glede na barvo, pobarvaš .. in usta in jezik in prst, sploh če je preveč barve....

To pač vzameš v zakup, sej ni to tako močna barva da ne bi šla dol.

Sicer pa je pri meni veliko ljudi jedlo mavrično torto, ki ima 5razl. barv, pa ni bil nihče od barve okoli ust :)



Pitončica

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 29. 2013 14:16

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. apr 2013 15:38

Pme barve naj bi bile natur. Kako so intenzivne pa ne vem. Ampak jaz se ne sekiram ker drugace skos natur jem :) vecina teh stvari se neprebavljenih izloci In niso ne koristne ne skodljive. Kot npr jedilne blescice. Ne bo ti zdaj blescica v kri prisla in ne bo se razgradila najbrz. 

Barvasti po ustih se nismo bili. Nikakor pa tako kot od kaksnih pisanih bonbonov in lizik. 

Jaz bi za biskvit vzela klasicno rdeco v prahu, veliko kolicino. 

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

30. mar 2014 13:42

Živjo

Mene pa samo zanima če katera ve kje bi lahko kupila jedilne barve, fondant in ostale stvari, ki jih potrebujemo za dekoriranje tort po bolj ugodnih cenah, kot pa tukaj pri nas v Sloveniji. Morda katera pozna kakšno tujo spletno stran ali pa trgovino v Avstriji mogoče? Najlepša hvala za odgovore :)

Lep sončen pozdrav, Barbara

barby.p

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2014 23:35

Jaz še nisem opazila, da bi surovine kjerkoli bile ceneje. Oziroma so v kaknši ameriški spletni trgovini, vednar te s poštnino ali še celo carino pridejo več kot pri nas. Mogoče bi našla v Avstriji kaj, vendar če se ne gre za velike količine, dvomim da bi se ti sploh izplačalo. 

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

31. mar 2014 19:55

A tako sem mislila, da je kje v tujini to ceneje. Se mi je pa že javila pitončica, tako da bom stvari kupila kar od nje. Hvala vseeno :)

barby.p

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2014 9:50

barby.p je napisal/a:

A tako sem mislila, da je kje v tujini to ceneje.
barby.p

 

BTW, a vožnja čez mejo je pa zastonj? Pa pošiljanje po pošti, če kupuješ čez net - a to je tudi zastonj? Te stvari je treba vključiti v strošek nakupa in šele potem lahko ugotavljaš, kaj je ceneje.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti