Navodila za fotoaprat canon eos 500

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

3. sep 2007 21:12

Meni je pa fino, da lahko kdaj tudi jaz kaj prispevam, ker sem že tooolk velik dobila na kulinariki od vas... Vandrovka

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

4. sep 2007 10:41

Ligojna, najlepša hvala. barbara9

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. sep 2007 11:25

da ne bom odpirala nove teme: sem ravno pred nakupom digitalnega fotoaparata. slikala sem z že večimi fotoaparati ampak se nikakor ne morem odločiti katerega kupiti. danes imam v planu iti pogledat malo v big bang in podobno pa me zanima kaj morem pazit pri nakupu fotoaparata in kaj mi priporočate? vem da je pomembno število pikslov, optični in digitalni zoom ne vem pa v kakšnem razmerju bi to moralo biti oziroma mora biti tega čimveč? morda je res malo hecno vprašanje ampak ne bi rada da bi me v trgovini okrog prinesli ker pač hočejo prodat nekaj. za fotoaparat sem pripravljena odšteti nekje do 250 evrov. torej kaj mi priporočate? katero znamko? katere lastnosti? nektarina

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. sep 2007 12:13

Jaz sem si najprej kupila priročnik Fotografirajmo digitalno, avtor: Nikolaj Pečenko, potem pa sem brskala po netu... Kupila sem Canon EOS 350D in sem več kot zadovoljna. Res pa je, da mi je to bila ena izmed večjih želj: imeti res dober fotoaparat. Priporočam ti tudi povezavo, ki jo je že nekdo prej prilepil: http://www.slo-foto.net/fotoaparati in si lahko prebereš mnenja in izkušnje uporabnikov določenih aparatov. Je pa odvisno kaj potrebuješ in kaj pričakuješ od aparata.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. sep 2007 12:47

Nektarina, glede na tvoja vprašanja, ki so brez zamere povsem začetniška, bi ti priporočala, da prosiš za pomoč koga, ki se na to razume. Ker če boš s takšnimi stopila pred prodajalca te lahko zelo dobro nategne oz. boš kupila nekaj kar ti ne bo ustrezalo. Ena od stvari s katermi se lahko zelo dobro zavede kupca je ravno število pikslov. Kao več jih je bolje je, amapk ni čisto tako, ker je to odvisno od številnih stvari in ravno tako je tudi z optičnim zoomo in ne vem še s čim vse... Sigurno poznaše kakšnega ljubiteljskega fotografa - teh je danes ogromno pa naj ti pomagajo. Lep pozdrav magnolija

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

4. sep 2007 12:54

Zdravo! Če ti angleščina ne povzroča težav priporočam tole stran z ocenami fotoaparatov: http://www.dpreview.com/ . Drugače pa ti priporočam, da v Bigbangu (no katerikoli trgovini pač) pogledaš, predvsem pa potipaš fotoaparate (ena od zelo pomembnih lastnosti je, da so prijetni za v roko), potem pa naročiš po internetu preko enaa (so precej cenejši, pa še kakšen ugoden paket s spominsko kartico imajo). Jaz imam zelo dobre izkušnje s Sonyji (zelo intuitivni) in zrcalnorefleksnimi Canoni (ampak te kar presegajo limit 250 evrov). paeonnia

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. sep 2007 12:55

mangolija vem da so moja vprašanja začetniška toda tudi začetniki se moramo nekje pozanimati, vprašati pa ni greh. zato pa sem tudi se hotela prej pozanimati da me ne bodo okrog obrnili v trgovini. poznam ljubiteljskega fotografa vendar trenutno ni dosegljiv. pa še to: to vprašanje sem postavila tukaj zato ker me zanimajo predvsem izkušnje posameznikov in zadovoljstvo z določenimi fotoaparati. če pomoč bo potem super, če ne pa bom že kako. nektarina Sporočilo je spremenil(a) nektarina dne 04. sep 2007 12:57:14

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. sep 2007 13:13

Saj nisem mislila nič slabega. Ker si napisala, da greš danes v Big banga je bilo to mišljeno zgolj kot opozorilo, da te ne bi tam prehitro prepričali, ker mene se tako da hitro nategnit in si zato poiščem koga, ki se spozna. Pa ker je fant fotograf se o teh temah in nategih naposlušam in pri nas doma je to cela znanost in kadar gremo v kakšno takšno trgovino se vedno jako nasmejimo, kaj vse trgovci razlagajo nevednim strankam, ki so navrsti pred nami. Jaz sem kupila rabljen fotoaparat, ki je bil še pod garancijo in tako prihranila nekja denarja, ker cene hitro padajo. In res je, da so v Sloveniji zelo dragi in da si kolegi fotografi konstantno nekaj naročajo iz tujine in ebaya. Še nekaj čtiva: http://www.e-fotografija.com/forum/viewfor http://www.e-fotografija.com/forum/viewfor magnolija

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. sep 2007 13:31

vem mangolija da nisi mislila nič slabega. tudi jaz ne, se opravičujem če je tako zvenelo. sem hvaležna za vsak odgovor na moje vprašanje in vem da si mi s tvojim odgovorom želela dobro. sem premišljevala da bi po fotoaparat skočila tudi v avstrijo, morem se še malo pozanimat. nektarina

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. sep 2007 15:14

Jaz ti svetujem, da si res vzameš čas, da se poglobiš v zadevo in jo preštudiraš; tudi 250 EUR je dosti denarja, če bi kupila stvar s katero ne bi bila zadovoljna. Jaz sem že taka... razmišljam tudi 3 mesece, če je potrebno. V primeru nakupa fotoaparata sem razmišljala še dalj časa (tudi zato, da sem vsaj za polovico našparala...).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti