Navodila za fotoaprat canon eos 500

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 25. avg 2007 20:06 | ogledi: 4.040 | odgovori: 22

Po sitnarjenju, da rabim nov fotoaparat, in v mislih sem imela digitalca, mi je moj sorojenec prinesel ogromno torbo. Če odmislim, da je neznansko smrdela po cigaretih, je vsebovala fotoaparat Canon EOS 500 in tri teleobjektive. Slednji je 210 mm in prisežem, da si niti slučajno ne upam z njim fotografirati sredi gozda, ker bi utegnil kdo pomisliti, da imam v rokah orožje.

Trenutno imam nastavljeno za trotle, ker je seveda izgubil originalna navodila, ki itak niso bila slovenska.

Ker seveda moj mlajši brat nima potrpljenja z instrukcijami po telefonu,  sem se prisljena znajti sama.

Zato iščem nekoga, ki bi mi odstopil fotokopirana slovenska navodila za ta fotoaparat . In te fotokopije tudi pošteno plačam.

Upam na pomoč široke množice, ki prebira te strani in se vnaprej zahvaljujem v imenu vseh likov, ki jih nameravam posneti.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. avg 2007 21:13

Hvala, vanya. Amapk nimam pojma ne o fotografiranju, o angleščini pa tudi ne dovolj . Za začetek bo, bom pa vesela, če najdem slovenska . F r i n a

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. avg 2007 21:45

Mislim, da jih na spodnjih nalovih zagotovo kdo ima. Ti forumi so odlični za fotografe saj se lahko preko njih ogromno naučiš; izveš lahko skorajda vse (Tako kot na kulinariki) Glede objektiva se pa ne boj, saj veš kako pravijo "od viška glava ne boli" www.e-fotografija.com http://www.slo-foto.net/ http://www.foto-friends.com/ ... magnolija

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

25. avg 2007 21:50

Frina, jaz imam slovenska navodila za Eos-a 500. To je namreč moj prvi "ta pravi" fotoaparat, ki mi še vedno, kljub temu, da je dobil digitalnega brata, veselo služi, prav po zaslugi objektiva 80-200. Verjemi, ne bo ti žal, da si ga dobila. Navodila pa ti lahko prefotokopiram in pošljem. Vandrovka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2007 23:18

Opala, s takimle sem bila jaz slikana za poroko, ga ima moj kolega fotograf! Ker sem vztrajala, da nočem plastik fantastik digitalnih slik. 

Frina, če te bo kej zanimalo o fotografiji, kar vprašaj na ZS, sem fotograf po poklicu. Za navadno snemanje pa priporočam malo manjši objektiv, 35-80... manj popači sliko, globinsko ostrino, manj svetlobe ti požre, tko da komot slikaš na 100 denski film...

Pri objektivu 210 zna bit že problem potem na nastavitvenem času, ki bo predolg, da bi iz roke slikala, sploh, če bo malo mrak ali senca... Pomagaš si seveda z občutljivejšim filmom. Seveda so tudi 210 objektivi lahko zelo sfrizirani in požrejo tudi to, ampak so potem tako dragi, da bi res morala prazi na njih kot bi bili zlati...

Pazi na objektive! Cannon ima zaklop v njih in če ti pade po tleh...

Oh, moji časi fotografiranja pa so tudi daleččččč. Zdaj razmišljam, da bi si spet postavila temnico, ko se bom selila v hišo...

Pozanimaj se za kak tečej fotografiranja, ker ti bojo navodila pomagala le tehnično. Saj veš, koliko ti pomagajo recimo navodila od šivalnega stroja, če ne veš, kako bi se lotil šivat. Pa tudi kako cako moraš poznat, da veš, kdaj boš naredila fotko dobro.

Boš pa takoj opazila razliko! Taki aparati so zakon! 

 

lidka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. avg 2007 8:54

Objektiv je 70-210mm, 1:2,8. Sigma, priložena sta še dva manjša.

Od nekdaj imam trotolziher aparat, pa so fotografije tudi - trotlaste, odrezane glave, motiva ne zadenem.

Opremo je uporabljal brat, ki je bil nekaj let fotoreporter v slovenski reviji, v kateri so krasne fotografije, potem pa je do uvedbe digitalcev uporbljala opremo njegova kolegica, ki se še danes ukvarja s tem.

Na srečo ima majhno stanovanje, pa je opremo dobila Seka, ki se zdaj trudi.

F r i n a

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

26. avg 2007 16:33

Vanya, hvala za link, sem nasla navodila tudi za moj EOS 300 (kupljen v Nemciji ergo tudi navodila v nemscini). Sva pa z mozem lani kupila trinoznik in objektiv 70-300 mm. Je super! Na zalost zadnje case slikam bolj malo in seveda brez kakrsnegakoli tacaja sem bolj tako, tako. Bo pa treba kupiti digitalca, da ne bom vedno razvijala slik s snegom sredi vrocine v juliju in seveda, da bom lazje posiljala slike mojih umetnij na KulSlo. Jerneja USA

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

3. sep 2007 16:26

Jaz bi šla pa na tečaj fotografiranja? A katera ve za kakšen fajn tečaj? barbara9

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. sep 2007 19:28

Moram povedati, da sem Vandrovki hvaležna za poslana navodila. Spet se je potrdilo, da smo najmočnejšla liga ... F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti