Potovanja

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

tema odprta - 24. avg 2007 20:20 | ogledi: 9.030 | odgovori: 42

Spet so me zasrbeli podplati in rada bi odpotovala. Gledam ponudbe in najbolj se mi dopadejo tiste od tur. agencij : Gulet, Intelekta in Palma. Zdaj pa vas prosim, če mi lahko poveste vaše izkušnje s temi agencijami. Hvala za odgovore.

nana1

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. avg 2007 20:50

pred kratkim je bila podobna tema o teh agencijah, malo pobrskaj po forumu. nektarina

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. avg 2007 10:52

Pred kratkim je bil na dnevniku prispevek o pritožbah čez agencije in se mi zdi, da je bilo govora ravno o Intelekti. Nisem pa 100 % magnolija

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. avg 2007 12:14

Jaz sem pred dvemi leti potovala z Guletom preko SOnčka in bila zelo zadovoljna. Pitončica

kozamurnik

sporočila: 2311

7. feb 2010 6:16

Mene pa zanima in se navezujem kar na to temo: ko greste na krajša enotedenska, desetdnevna potovanja ali izlete, naj bo to z agencijo ali ne, Imate kak sistem, kaj dati v potovalno torbo? Meni se vedno zgodi, da imam pol stvari preveč, osnovnih pa ne. Saj vem, listek, ampak kaj pa nepredvidljive vremenske spremembe recimo? In to, da pri potovanjih ( predsevem z agencijami) navadno ni prav veliko časa, da bi dokupili kar manjka, pa tudi zato, ker na brzino ne najdemo nekaj kolikor toliko lepega(volneno jopico, ki smo jo pozabili doma, recimo). Pa to, da jaz zmeraj nosim s sabo jutranjo haljo, pa je potem ne rabim, pa deset parov tega in onega. Hvala za kak koristen namig. murnik

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. feb 2010 7:18

Kozamurnik kar potolaži ,se nas je več takih.Toliko časa nosim skupaj,da imava oba kovčka polna,pa zložim nazaj na posteljo,pa nazaj v kovčke,pa se nobeni stvari ne morem odpovedat.Prav pri potovanjih je težko kaj na brzino kupit,tudi oprat ne moreš,če si vsak dan v drugem kraju.Preoblečt se je treba,preobut obvezno,kaj potem lahko pustim doma?Sem pa lansko leto doživela,da sta bila dva cel teden v istih oblačilih(trenerkah, za spodaj ne vem),ko smo šli domov sta imela enake majice kot ob štartu.Pa tega nisem opazila samo jaz,še najbolj tisti,ki so sedeli v njuni bližini. Če greva z avtom,je prtljažnik prav tako poln kot je bil včasih ,ko nas je bilo pet.Zdi se mi,da je cela znanost spakirat res samo nujne stvari,zmeraj me skrbi,da se mi bo kaj polilo,strgalo ali drugače umazalo,če bo prevroče se bova potila,če bo dež bova mokra..... jesen

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. feb 2010 8:06

Naj mi bo oproščen kanček ( no, pa mal več ) žlehtnobe: a vi greste na potovanje, da vas vidijo kolk ste lepo zriktani, da primerjate svojo zriktanost z sopotniki ali je kakšen drug razlog? Če grem nekam ( recimo ), za deset dni, mi je eno figo mar kaj si bo kakšna jesen mislila o tem, da me vidi v isti trenerki vseh deset dni ( če jo vidim, da me opazuje, bom ji jezika kazal ). Tistih deset ( po želji, odvisno od potenja tudi pet ) gat in spodnjih majc, in recimo 4 - 5 zgornjih ( zunanjih ) majc, skupaj z zobno pasto in krtačo ( pa ker ste ženske, recim s še kašno rečjo zraven ), bom že spakiral v najmanjši možen " kovček " in se smejal kozamurniku in jeseni ki vlačijo cele kufre nepotrebne krame.

Torej: sam najbolj nujno se nese na pot. Če ste tiste sorte, da ste tolk umazani in se tuširate petkrat na dan in za brisanje rabite zmeraj novo brisačo, sedite lepo doma in bodite lepe in čiste, potujejo naj tisti, ki imajo druge cilje s potovanji.

ežoj

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

7. feb 2010 8:08

Tudi jaz sem potrebovala kar nekaj časa, da sem našla način, kako naj spravim v kovček vse, kar je nujnega. Glede na to, zadnja tri leta pogosto potujem z letalom, je stvar razmeroma preprosta: vse, kar je več, kot 20 kg, ostane doma , ker so cene za overweight takšne, da si raje kupim stvar tam, kamor potujem. Vaja dela mojstra: kmalu ugotoviš, katere stvari dejansko nosiš, in katere so popolni balast. Sicer pa so osnovne stvari za en teden skoraj enake tistim, ki jih potrebuješ cel mesec: toaletne stvari-oblačila-čevlji za preobut... Poleg tega pa sva že obtičala na kakšnem letališču in čakala let, ki je imel 16 ur zamude .... in je bil tudi majhen kovček ročne prtljage preveč. Če kaj nujno potrebuješ, se je treba znajti, in čim manj komplicirati. Je pa res, da v kovček zlaga vedno moj fant: jaz pripravim in "skupčkam", on pa prakticira "tetris" z zlaganjem Sashika

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. feb 2010 8:34

Ežoj .

Jaz sem bila lani prav ponosna sama nase kako sem lani spakirala tako malo stvari za na morje, da nam ni bilo treba montane monitrat na streho, tako kot prejšnja leta. Pa bom letos še manj vzela s sabo, ker smo eno torbo cunj, ki jih sploh nismo oblekli nazaj pripeljali. Sploh mi ni jasno kaj vse sem prejšnja leta vlekla s sabo, da je bilo toliko prtljage.

 

jade

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. feb 2010 8:47

Madonca Ežoj ti si pa šel dans na korpive scat... Nič takega nisem rekla,da bi lahko bil užaljen,tudi poznam te ne,te pa občudujem,ker veliko potuješ in to sam,čeprav sva kakor se mi zdi približno istih let,amo,da si jaz ne upam. Res ne znam spakirat tistih osnovnih stvari za 1 teden,ker se bojim,da bom drugim smrdela,da se mi bo kaj zgodilo na poti,pa še z avtobusom se prevažam naokrog,kjer res ni fan,če ti tišči v nos kakšen švic... Ni mi do tega,da bi se s tabo prepirala,kaj je čisto in kaj ne,ker ima vsak svoje mnenje o tem.Če se nekdo tušira 5x na dan,pa porabi vsak dan 1 stroj brisač,pa vsak drugi dan menja rjuhe,to je čisto njegova stvar. Imam sodelavca,ki vedno pride v službo v istih hlačah isti majici,pa mi ne deluje umazano in tudi ni.Če bi jaz hodila vedno v istih cunjah bi se počutila umazano,taka pač sem. Lepo nedeljo ti želim,pa ne bodi tako našpičen cel dan. jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti