Namesto majoneze juhica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. avg 2007 16:31

ena mš je napisal/a:
Sedaj me zanima, če je potrebno pred dodajanjem olja jajca z začimbami dlje časa stepati in šele nato dodajati olje? ham-njam

Na mojem receptu za multipraktik piše: na prvi stopnji nekaj sekund mešajte, nato počasi dolivajte olje.

Dolivaj ga v čisto, čisto tankem curku. Kar nekaj časa traja, da se prične zgoščevati. 

Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. avg 2007 16:58

ooo hvala. Sicer sem ga začela dodajati v zelo tankem curku. Bi ga morala po kapljicah? Bo treba počakati, da porabim mojo juhico nato pa zopet eksperimentiranje in učenje. ham-njam

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. avg 2007 11:55

Jaz dodajam sol,limono in gorčico na koncu.Če ti je okus premočan ga ublažiš z vodo,ali pa vzami kupljeno majonezo,ta je gotovo blaga.Majoneza se rada sesiri,če imajo sestavine različno temperaturo. ps Vzamem samo rumenjake. Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 26. avg 2007 11:57:10

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. avg 2007 12:24

V glavnem jo kupujem.Vsekakor je kupljena bistveno bolj obstojna. Mi je pa zanimivo, da se jo navadim sama. Pride prav znanje, da ni potrebno samo zaradi nje v trgovino. Dobra ideja z dodajanjem dodatkov na koncu. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti