Hrenovke

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

24. avg 2007 15:32

 

Ker je tema o hrenovkah imam eno vprašanje.Danes sem kupila Arvajeve hrenovke in so bile zelo dobre,še posebno jih je pohvalil mož.Kupila sem jih na tržnici v Ljubljani in ker nisem iz Ljubljane sem pomislila da bi jih dala v zmrzovalnik.

Mi lahko svetujete ali pa poveste vaše izkušnje kakšne so in če imajo isto kvaliteto okusa

Že vnaprej se vam zahvaljujem

 

lp

-pika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. avg 2007 16:00

Že dolgo je tega, kar sem nehala kupovati hrenovke v plastičnih ovitkih. Od takrat jih vedno kupujem "na kilo", vedno dam v zamrzovalnik. Ne opazim razlike v okusu,  opažam pa občutno razliko pri kuhanju. Tiste od mesarja lahko vrejo tudi 5 minut (toliko sicer ni potrebno, a je fiksna ideja mojega moža)  na močnejšem ognju in so še vedno cele, one iz ovitka se pa v vroči vodi takoj razpočijo in zacvetijo.

Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

24. avg 2007 17:15

Imam rada juho v kateri se skupaj skuha v kockah hrompir. narezane hrenovke in kar veliko marajona. Lahko se doda nariban kuhan jajček. Hrenovke kar nekaj časa zdržijo v hladilniku-vsaj par dni. ham-njam

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

24. avg 2007 19:38

Kaj pa, če bi jih prekuhala, naredila kanelone, polnjene s hrenovko in sirom npr., potem pa dala, kar nebi pojedli v skrinjo. A mislite, da bi bilo, glede na to, da so prekuhane, kaj narobe, če bi jih vrnila v skrinjo? jessy6

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

24. avg 2007 21:59

jaz bi jih spanirala in spekla ampak ne do konca oz. samo do svetke rjave barve, potem nazaj z njimi v skrinjo, če pa imaš otroke, jih pred paniranjem nareži na 4 dele,jih nataknini na palčke za nabodala(skrajšane) in potem paniraj,.... enako pa lahko narediš s kakšnim slanim palačinkinim testom,..... potem pa so tukaj tudi golaži, npr. ciganski golaž, jaz tja notri vedno namečem kar nakaj koleščkov hrenovke, da se potem ne tepemo za njih,... plopsa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. avg 2007 22:01

Jaz se ob večji količini hrenov spomnim na nek fil s še zelo maldim Jamesom Coburno, veliki kombajni na žitnih poljih, proizvodnja hrenovk in potem odštevanje določenega števila hrenovk, ki so ga poslali nasprotniku.

Nekaj časa po ogledu tega filma hrenovk nisem jedla, pa saj niti niso bile tako dobre.

Tako količino bi razdelila, 2kg odtalejnih hrenov v dveh dneh, kolikor si bi jih jaz upala imeti v hladilniku, najbrž sami ne morete pojesti.

F r i n a

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

24. avg 2007 23:18

Nekaj boste že domači pojedli. Če imate doma psa ga lahko malo pocrkljaš z njimi, ali pa sosedovega. Zamrzuj jih pa nikar še enkrat, četudi v panirani obliki. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti