Litoželezna posoda

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

tema odprta - 24. avg 2007 7:54 | ogledi: 4.435 | odgovori: 4

Rada bi kupla litoželezno posodo in to "ta pravo", ne tisto, ki ima teflonski ali podoben premaz. Ali katera ve, kje jih je možno kupiti. Ali ima katera izkušnje s tako posodo?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2007 8:02

Pred davnim, davnim časom sem v Merkurju kupila litoželezen lonec s pokrovom in ponev. Je kar v redu za kuhat, pazit moraš, da ga tako energično ne pomivaš, da ti začne rjavet. Jaz največkrat to posodo uporabljam v krušni peči, kuham in pečem noter vse. je ok, njena edina napaka je, da je zelooooo težka. ne pomivaj jo v pomivalnem stroju, bo zarjavela.

LP

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. avg 2007 9:54

Pa še za zdravje je koristna, pravijo. V knjigi  Ljudje pravijo o zdravju  navaja dr. Likar, da včasih nosečnicam in otrokom ni bilo treba dodajati železa, ker so ga dovolj dobili iz hrane, kuhane v železnih loncih.

Cila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. avg 2007 10:56

Pa še zelo poceni je ežoj

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

24. avg 2007 11:22

Ali se hrana v njej kaj prime, npr. riž? Sedaj kar naprej uporabljam eno težko posodo, ki naj bi bila litoželezna, ima pa premaz proti prijemanju. Ker smo premaz nekolikompoškodovali, jo želim zamenjati s ta pravo litoželezno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti