Gnil avokado

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

tema odprta - 9. jun 2002 23:43 | ogledi: 3.846 | odgovori: 2

Zivijo,

dogajalo se je ze prej, danes pa mi je prekipelo: kupis avokado, mango, ali kaksno podobno relativno drago zadevo pri najboljsem sosedu, francoskem prijatelju ali avstrijskem kameradu - gnilo.

Skratka, ali imate kaksne izkusnje z reklamiranjem pokvarjenega sadja/zelenjave, kupljenega v nasih velemarketih?

Luka

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. jun 2002 9:48

Hja, po mojih izkušnjah pokvarjenega sadja/zelenjave nihče noče nazaj . Tako da nam po mojem mnenju pred nakupom vsem preostane edino to, da si živilo pred nakupom natančno ogledamo, še prej si pa v kaki knjigi o sadju in zelenjavi preberemo, na kaj moramo biti resnično pozorni, tako da je možnost razočaranja manjša. Ali pa sadje in zelenjavo kupujemo vedno pri enem in istem zelenjavarju ali branjevki, ki se te potem navadi kot redne stranke in ti zato vedno da "dobro robo". Z avokadi in mangi sama sicer nimam slabih izkušenj, jih pa imam z jajčevci, zato opozarjam tudi ostale: pozimi so jajčevci na policah trgovin pogosto zmrznjeni, kar se na prvi pogled sploh ne opazi - so fino čvrsti in lepi, ko pa to prineseš domov, začne po kakem dnevu precej čudno gniti, in to od znotraj navzven. Tako da se jaz pozimi v velemarketih izogibam jajčevcev, ki se mi zdijo pretirano čvrsti in mrzli (mogoče s tem kdaj kakemu jajčevcu "storim krivico ", a to je še vedno bolje kot razočaranje zaradi gnile in neuporabne zelenjave. maja

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

10. jun 2002 12:17

Moj nasvet : -jajčevec je zrel in pravšen za nakup ko se sveti in je na otip čvrst -avokado ne sme biti premehek, če je trd ga postavi zavitega v časopisni papir pod radiator za en dan. Naj bo lepe zelene barve in malo odrgnin črne barve -mango mora biti srednje mehek Eksotiko ti priporočam, da jo poješ sproti in jo ne shranjuješ za sproti. Biti redna stranka ni še pogoj za O.K. sadje in co. Barbara Cuzak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti