Mastni lasje

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

tema odprta - 24. avg 2007 1:25 | ogledi: 5.163 | odgovori: 8

mene pa zanima če kdo ve kak recept ali ima nasvet za mastne lase...slišala sem da ricinus olje in rumenjak pomagata...hvala za odgovor:)

Finka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. avg 2007 7:25

Moj recept je: kratki lasje, vsakodnevno (ali vsak drug dan) pranje z malo (!!!!) nežnega šampona, sušenje na zraku. dan na dan je kar pravi, kopriva. Pa nič drugega na lase. Ampak jaz sem rada kratkolasa in imam za tako frizuro primerne lase. rimljanka

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

24. avg 2007 7:43

Pred nekaj meseci je bila ta tema, morda ti kdo poišče link. Tudi sama imam mastne lase - ampak mastni v bistvu niso lasje, ampak lasišče. Jaz imam tudi čelo, nos in brado mastno, vrat in hrbet. In sem se sprijaznila z najenostavnejšo rešitvijo: pri večernem tuširanju tudi pranje glave. Tako sem povsem brez skrbi za jutrišnji dan (imam pa kratke lase, ko sem imela daljše, sem pa morala zelo paziti, da nisem z rokami šarila po laseh in s tem razvlekla maščobo prek njih, pa je vseeno sledilo obvezno pranje tretji dan). Raznih receptov z jajci, oljem ipd. nisem probavala, ker se mi malo gnusi, ne rečem pa, da morda ne pomaga. S hormoni in podobnimi zadevami, zakaj mi lojnice tako delajo, se pa tudi ne mislim ubadat pri zdravnikih. Lp PISTACIJA

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

24. avg 2007 7:55

Meni pomaga domači jabolčni kis. Po zadnjem izpiranju prelijem lase z loncem vode 1,5 l v katerega dam dober šilček kisa. Mokri lasje sicer mogoče še imajo malo vonja po kisu, suhi pa ne, pa še lepše se svetijo. To ni nova pogruntavščina, to je počela že moja babica. Sicer pa malo pomaga tudi Recept losion za mastno lasišče. lp, Robida P.S. Če rabiš kis, ga imamo v izobilju...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. avg 2007 8:23

Ta tema se je na ogromno straneh vlekla ravno tu kake 3 mesece nazaj. Pojdi lepo na iskalca na forumu. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. avg 2007 9:52

Šamponi za mastne lase 1. Sredico rženega kruha damo v temno posodo in zalijemo z manjšo količino vode. Posodo pokrijemo s pokrovom in damo na toplo. Ko se začne fermentacija, dodamo mlečno sirotko in zmes je pripravljena za uporabo. Lase speremo brez sredstev za umivanje las. Vonja po kislem mleku se lahko znebimo tako, da v vodo za umivanje dodamo malo suhe gorčice. Lase še enkrat umijemo s čisto vodo. 2. Sestavine: 1 rumenjak, 2 jedilni žlici vode, 1/2 čajne žličke olivnega olja. Zmes damo na mokre lase, glavo zmasiramo in lase speremo s tekočo vodo, ki ne sme biti vroča. 3. 2 jedilni žlici suhe gorčice raztopimo v manjši količini vode. Ob stalnem mešanju, dodajamo 1 l vroče vode in nato umijemo lase. Potem jih še temeljito speremo z vodo. Več na strani:http://www.ezdravje.com/si/lasje/nega/domaci/ Jelenckova

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

24. avg 2007 10:35

hehhehehehe...joj pa sej ne da mislite da si las ne perem????itak da si jih perem ,če ne vsak jih vsak drugi dan:( to z mastenjem las se mi je začelo po drugem porodu...zdaj po četrtem pa je res katastrofa:( no skratka jelenckova hvala za recepte pa za link...hvala tudi ostalim za pomoč. Finka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

24. avg 2007 12:58

Tisti z  mastnimi lasmi in kožo na obrazu imamo pa v zrelejših letih   -okrog 50, manj problemov, ker ostane koža bolj prožna (ni tako tanka) in tudi lasje postanejo bolj normalni. Vsaj pri meni je tako. Uporabljam pa šampon od Avona za večji volumen las, mogoče je tudi to kaj pomagalo.

 

lepo dan vsem. 

emily

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti