Oblikovanje torte - preliv

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

25. avg 2007 23:07

Jaz sem jo zavila v prozorno folijo in jo dala v polivinilasto vrečko, da ne pride zrak zraven in jo tako hranila 6 mesecev v shrambi, potem pa jo je že zmanjkalo. Taia

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

27. avg 2007 7:53

Dober dan! Taia Tudi jaz dajem torto po tem ko jo obmažem z masleno kremo za nekaj minut v zamrzovalink, da se nekoliko strdi, vendar je treba bit pozoren, ker če pustimo torto predolgo časa v zamazovaliniku, lahko to povzroči, da se na kremi naredi kondenz, kar za torte ki so prekrite s tičino maso ni priporočljivo.. LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

30. avg 2007 21:45

Sploh ne bom omenjala da so torte za dol past.Ne moreš se nagledati... Bi pa prosila nekaj glede tične mase.Vem,da je bil recept zanjo objavljen že 1000x ampak ga ne morem najti.Bi bila katera tako dobro... Roncolino

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

31. avg 2007 8:20

Mene pa zanima ali se da naročit kje tično masa in pripomočki za njeno oblikovanje, barve,... preko interneta oz. ali mogoče katera ve če ti pekarna Vrhnika lahko to pošlje tudi po povzetju? Sem dolgo v službi in med tednom nikakor ne morem do pekarne, v soboto pa ni odprta kolikor vem?! Hvala in lep dan vsem! Emma07

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. avg 2007 8:55

Čao, ko smo ravno pri temi oblikovanje in to, me zanima, kje ste si nabavile silikonske podloge za valjanje? mislim tako večjo, da tudi za piškotke lahko gor valjaš. meni gre bčazno na živce rjuha in moka in tisto packanje in vsakokratno pranje rjuh in me to dobesedno odbija od peke piškotov ipd, za kar koli pač moraš valjati testo. In vidim, da gre s silikonom mnogo mnogo lažje in negled na to, koliko stane, si ga bom po včerajšnji rundi valjanja in packanja in preklinjanja, ko sem pekla piškote, definitivno nabavila. Torej, kje in kako velike? Hvala.... p.s. - mislim, teh tort na zgornjih linkih sploh ne bom več hvalila....če mene vprašaš, za kaj takega moraš biti malo umetnika, ker samo izkušnje ti tudi ne pomagajo.... Lep pozdravček, S.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. avg 2007 9:35

roncolino, kakšen recept rabiš? Kajti tičino maso se kupi v Pekarni Vrhnika ali pa pri mojstru Goljatu. Tudi jaz bi si kupila ta silikon za valjanje ampak da bi bil res velik. Ne rabiš biti umetnika. Jaz sem naredila do sedaj par tort ampak so res vse tako preproste. Zložiš skupaj in ugotoviš da ful dobr izgledajo Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. avg 2007 9:41

Silikonske podloge imajo v Merkurju, sem ravno včeraj videla. Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. avg 2007 10:09

http://nakup.merkur.si/slike/velike/1001459.jpg

Ne vem, koliko stane. Zdi pa se mi, da je malo večja, kot je nizek pekač, ki je ponavadi priložen pečicam (vsaj včasih je bil), bi rekla, da cca 50 x 35 cm. 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti