Oblikovanje torte - preliv

neznan uporabnik

tema odprta - 23. avg 2007 19:04 | ogledi: 16.921 | odgovori: 76

zanima me ker sem bolj kot ne nov v tem izdelovanju tortic:) kako vam uspe

tako lepo obliti torte - z belim prelivom ali pa kako izdelati rožice itd.... vem da je to že stara tema pa vseeno prosim lepo za pomoč..moški rabimo nekaj več časa - hehe

se to naredi iz gustinom ali..? s čim?:)

primer kaj imam v mislih: http://unicorn5.moj-album.com/album/6931566/?os=6

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10358

hvala vsem skupaj že v naprej!!

lp, David

david toncic

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

23. avg 2007 19:10

Te torte so zame višek umetnosti! Mislim, da je to ticino masa. Sicer pa bodo povedale strokovnjakinje... londonska rezina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. avg 2007 19:27

To je tičino masa. Kupiš jo na Brnčičevi v Trgovini pekarne Vrhnika, pa pri mojstru Goljatu in še kje. Delati z njo pa je otročje lahko, kot bi se igral s plastelinom. Potrebuješ še silikonsko podlogo za valjanje (po možnosti), škrob, modelčke za izrezovanje, valjar in jedilne barve (po možnosti v prahu) in ustvarjanje se lahko začne.

Mene je bilo tudiona začetku strah kako se dela s tem pa sem potem videla, da sploh ni težko (Hvala JasnaLekan za inštrukcije po internetu ).

Tisto kar dela unicorn in še katera bi se našla pa presega moje zmožnosti.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. avg 2007 19:36

http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

Oglej si še tole. Predvsem študiram  katera kolegica bo dobila tistole, khm khm tortico, ki je pokrita z rjuhico po enem "konkretnem" delu.

jade

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

23. avg 2007 19:55

mene pa zanima kako bi dobila tako roza barvo. Ker imam samo rdečo pa se mi zdi da ne bo tako lepa roza prišla. shrani.si Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. avg 2007 20:30

Joj, jade hvala za te linke. Sem se zadnje dni matrala po kulinariki, da bi zbrala na kup vse te forume, na katerih je bilo govora o okraševanju tort, saj jih bom v bližnji prihodnosti potrebovala, saj sem tašči obljubila torto (oz.torti, glede na št. ljudi bo treba speči verjetno dve) za abrahama, pa je to brez pluskota malce težje. LP katjushka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

23. avg 2007 21:18

V kratkem se opogumljam narediti svojo prvo torto oblečeno v tičino maso, zato me zanima par stvari glede dela z njo: - Kako naredite, da na pregibu oz. kotu torte ni videti gub (na okroglih in kvadratnih tortah)? Se da to zdladiti kar z roko ali ...? - S katerimi barvami obarvate tičino maso: z jedilnimi barvami v tubi, ki se jih dobi v vsaki trgovini, z tekočimi jedilnimi barvami (od Etola ali Fostersa), z jedilno barvo v prahu ( pod to jaz poznam le tisto, ki jo prodajajo okoli velike noči za barvanje pirhov...mogoče obstaja se kakšna druga jedilna barva v prahu Jade?) To me zanima predvsem zato, ker vidim, da vam uspe priti tudi do zelo lepih pastelnih barv. - Kako "lepite" okraske in razne figure iz tičino mase na torto, ki je že oblečena v tičino maso? Vseh nasvetov bom zelo hvaležna. Mijan

neznan uporabnik

23. avg 2007 22:16

fino fino!!! lepo se vam zahvaljujem za pomoč...hmm kaj sm edini moški tuki?? khmm no hvala..torej to se pol kupi...to se dobi kot plošče? potem se pa oblikuje? a se da tak preliv narediti tudi iz gustina? ... david toncic

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2007 23:44

Tudi jaz se spravljam narediti prvo torto s tičino maso in bi bila prav vesela odgovorov na zgornja vprašanja. S potrebščinami sem se oborožila v Sveisvašta, imam maso in barve v prahu, tam imajo tudi pripomočke za oblikovanje in glajenje mase, ki pa jih tokrat nisem kupovala. Dawc, maso se dobi v kosu, kot marcipan, plastelin. Mijan, mislim, da punce pravijo, da so za tičino najboljše barve v prahu, jaz sem si naredila malo zaloge za veliko noč, sicer jih imajo po 100 g v pekarni Vrhnika, sama pa sem si jih tudi nabavila, kot pravim, v Sveisvašta. Do sedaj sem barvala samo smetano in sicer z barvami v tubicah in so prišle lepe pastelne. Uporabila sem tudi že barvo za pirhe in je tudi fajn. Etolovih pa ne uporabljam toliko, ker ne želim arome, razen, kjer je to pač zaželeno oz. stvar okusa (recimo za breskvice mi je prav fajn okus rdeče, sem jih zadnjikrat barvala iz rdečo iz tubice, pa mi kar ni bilo isto :) katka

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

24. avg 2007 8:06

Pozdravljene, Katka ali mi lahko zaupaš kje je ta Sveisvašta? Ali lahko tak kupiš manjše količine ali le tne veliko kot v pekarni Vrhnika? Tudi jaz bi bila vesela odgovorov na vprašanja, ki jih je zastavila Mijan, ker sem enkrat poskusila obleči torto v marcipan, pa so mi ostale gubice in sem jih morala "zakamuflirati" s smetano, pa še biskvit se je videl skozi marcipan (biskvit je bil čokoladen, marcipan pa bel)! -Zanima me še kako debelo moraš razvaljati tično maso, da se ne vidi skozi? - kako potem razvaljano maso spraviš na torto in kako veste kako velik krog moraš narediti, da ti pokrije celo torto? Ali delaš v dveh delih - najprej "pokrov" in potem posebaj še obod ali ...? Toliko bi še jaz dodala, sem pa sigurna, da bom imela, ko bom začela z delom, še mnogo novih vprašanj, ker dokler ne začneš ne veš kaj vse gre lahko narobe. Hvala vam za odgovore in lep dan vam želim. Emma Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti