Goveja juha - zdrava???

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

24. avg 2007 7:44

Govejo juho zelo redko kuham, ker je potrebno lonec preveč drgniti, ker se vse prime na stene. Mož jo sicer obožuje in zato je nekajkrat na leto na jedilniku. Tudi jaz sem že velikokrat slišala, da je potrebno prvo vodo odliti, da se odstranijo škodljive snovi in tako tudi počnem. Nato pa sem začela razmišljati - kaj pa golaž in goveji zrezki v omaki?! Tam nič ne odlijemo in prav tako vse ostane v omaki. Sicer pa nikoli nisi dovolj pameten, rezultati raznih "raziskav" pa se mi včasih zdijo prav za lase privlečeni.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

24. avg 2007 8:06

Mi kuhamo juho vsaj x n a teden. Res pa je, da imamo domače meso in naše kravce in bikci ne do bijo nič krmil in ostale svinjarije. Tudi zelenjavo in sadje pridelamo skoraj vse doma in tukaj je tisto pravo zdravje, ko te iz hruške pogleda prelep črviček. Ko mi sodelavka ploza o zdravi prehrani brez mesa, kruha, kuhanja in še česa, se mi kar želodec obrača, Pa kaj čmo,tako pač je. Mi na podeželju imamo pač srečo, da lahko vsaj nekaj pridelamo doma, res pa je da moramo po službi jit ven kaj nardit, v mestu pa se lahko vsedete na kavč. Čez domačo govejo župco ga ni junaka. Malčica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2007 8:21

ati zlati.

Bi pa tudi verjela mnogim, da se jim je zagravžalo meso, če ga imajo možnost le v trgovinah kupovat. Kot je tudi velika razlika v okusu trgovinskega sadja in zelenjave in tistega z domačega drevesa ali pa vrta. 

Ognjič

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

24. avg 2007 9:13

Jaz pa bom k vsemu napisanemu pristavila še ponudbo domačega govejega mesa. Meso bo na voljo v začetku septembra in sicer bo to bik, star 2 leti. Kar se tiče dobave, bo le-ta na domu. Če koga zanima mi lahko pošlje zs sporočilo. Lp, Simona

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. avg 2007 9:41

Hvala Rimljanka za pojasnilo! PS1: vsekakor moram napisati, da sama nisem bila prepričana o "strupenosti", zato sem podala vprašanje na forum! Teza se mi je zdela zanimiva, z Rimljankinim znanjem, pa sem/smo prišli do tega, da je pač napačna. PS2: nisem komentirala tistih, ki ste napisali, da je goveja juha (seveda) zdrava. Čeprav mnenj niste razložili, temveč trditev zapisali glede na splošno prepričanje (če razložim kaj mislim: vedenje se skozi leta pač spreminja; pred 50 leti so dojenčke povijali v štruco, pred 20 leti so vse po vrsti široko povijali, danes tudi to ne več). Obregnila sem se v tiste zapise, ki namigujejo na brezvezno razglabljanje o škodljivosti česarkoli, če je pa že itak vse bolj strupeno kot ne. In da je tema kot taka torej le balast. Lep dan; veverica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. avg 2007 10:00

Goveje juhe nikoli ne kuham, pa ne zaradi morebitnih takšnih in drugačnih substanc, je enostavno ne maram. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. avg 2007 10:12

Loni, jaz tudi ne. lidka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. avg 2007 10:31

dragička je napisal/a:
Ma kaj je treba govorit o goveji juhi. Ne priznavam kuhinje v kateri ne zadiši po dobri stari goveji župi..., po popečeni čebuli na plošči... Mmmmm Pozdravček!
Dragička, v moji kuhinji se goveja juha ni kuhala že več kot 3 leta (po popečeni čebuli pa še mnogokrat zadiši), pa so še vedno vsi gosti odšli domov siti oz. mnogokrat še presiti. Pa nemalokrat je bila tudi pohvaljena. Zato menim, da je kuhinja, v kateri se ne kuha meso, še vedno lahko zelo okusna in raznolika, le malce domišljijo je treba uporabit pa gre. LP katjushka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. avg 2007 10:49

ati zlati,

kaj pa ti pišeš? Za sebe lahko rečem, da zmeraj pišem le globokoumne modrosti ( ki jih prej preverim v vsaj tri enciklopedije )

a ja, glede goveje juhe: men se zdi taka " normalna " ( klasična ) goveja juha naravnost zdravilna. 

ežoj

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

24. avg 2007 11:08

Hahaha , ati zlati!! Je ni čez dobre goveje juhe. Jaz jo kuham v ekonom loncu, da ja vsi "strupi" od mesa in zelenjave noter ostanjo !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti