Goveja juha - zdrava???

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. avg 2007 20:18

Ognjič

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. avg 2007 20:56

Še moje mnenje. Najprej bi povedala, da ne stopam na nobeno stran, ne glede na to, da tudi sama ne jem mesa, ampak kar se ostalih tiče pa dopuščam, da vsak je tisto kar mu paše, v končni fazi sem tudi v naši družini edina, ki to prakticiram. Vrnimo se h goveji juhi. Govora je o strupenosti goveje juhe, nihče pa ni povedal zakaj naj bi bila strupena. Pred časom sem slišala, da se pri g. juhi (isto potem velja za vse ostale mesne jedi) pri kuhi izloča adrenalin, ki jo sprosti žival ob tem, ko jo zakoljejo in to naj bi bilo škodljivo. Koliko je resnice na tem, ne vem, bo mogoče kdo, ki ima malo več pojma o tem, kaj več povedal. Sama sem že dostikrat kuhala juho, pri kateri sem uporabila iste sestavine kot pri goveji juhi brez mesa. Mesojedci so opazili, da manjka govedina, vendar če to odmisliš in pač to dejstvo sprejmeš, je tudi takšna zelo okusna, vsaj meni in še kdo bi se našel. LP katjushka

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

23. avg 2007 21:32

Eh ja, mislim, da smo začetnico tegale foruma morda malo preveč napadli - konec koncev nas je vprašala za mnenje, svojega pa ni ravno izrazila. Najbrž je samo z nami delila tisto, kar je slišala. Čeprav to vsi vemo, včasih tako zelo "pademo v debato" ... :) LP Muffsy

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. avg 2007 21:35

katjushka je napisal/a:
Pred časom sem slišala, da se pri g. juhi (isto potem velja za vse ostale mesne jedi) pri kuhi izloča adrenalin, ki jo sprosti žival ob tem, ko jo zakoljejo in to naj bi bilo škodljivo. Koliko je resnice na tem, ne vem, bo mogoče kdo, ki ima malo več pojma o tem, kaj več povedal. LP katjushka

Adrenalin je eden od hormonov nadledvične žleze. Sintetično ga izdelujejo kot zdravilo že od leta 1900, kolikor mi je znano. Zvišuje hitrost in jakost strčnega utripa. Širi dihalne poti in oži krvne žile v koži in prebavilih ter poveča dotok krvi v mišice in jim tako omogoča boljše delovanje. Na kratko,  pripravlja telo na obremenitev. Mislim, da pri uživanju goveje župce ne igra adrenalin nikakršne vloge (no, ja, če jo izrecno sovražite in želite čim prej pobegniti od nje, se vam začne adrenalin izločati v kri takoj, ko jo zavohate )

LP 

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. avg 2007 21:52

Saj res, našemu alergiku ga tudi vbrizgajo, če zaužije kaj alergenega....zakaj pa to? LP katjushka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. avg 2007 22:14

Adrenalin popravi tonus ožilja,dvigne krvni tlak in zmanjša edeme. Po drugi strani pa razšiti dihalne poti, izbojša kontraktilnost srca, zmanjša sproščanje histaminov in levkotrienov. Zato dajejo ljudem, ki doživijo anafilaktični šok, adrenalin. Ima zelo kratko razpolovno dobo, če se daje direktno v krvi in zaradi tega pravzaprav ne razumem, zakaj naj bi bilo meso strupeno zaradi adrenalina? LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. avg 2007 22:16

saj ni, juhica101, po moje so to prazne marnje. rimljanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

24. avg 2007 7:02

Povzetek debate do sedaj bi lahko bil takšen. Res malo karikirano,le da so sestavine drugačne in je v sadju prisotnih več strupov kot v mesu,razen za tiste,ki mislijo,da je meso samo po sebi strup. Baje je priporočljivo zavreči tudi prvo vodo pri kuhanju kompotov,saj se vanjo izluži večina strupov,ki se kopičijo v olupih.Izjema so kompoti iz olupljrnega sadja,tam pa to lahko naredimo za vsak slučaj,kajti nekateri strupi prodrejo tudi v meso.Koščice dajo sicer lepo aromo,vendar se nikoli ne ve ali bodo škodovale zdravju ali okusu,zato jih previdno odstranimo. Zmagovalec kulinarike bo pa tisti,ki prispeva recept za slivov kompot v katerem ne bo sliv,narejen bo pa iz jabolčnih in bučkinih olupkov. Nič ne de,včasih je treba tudi prazno slamo mlatit,da ostanemo v kondiciji (drugače bi forum že zdavnaj umrl od dolgočasnosti in monotonije).Zato pogosto tudi sam prispevam kakšen udarec v prazno. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2007 7:22

ati zlati - . rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

24. avg 2007 7:44

Ha-ha-ha, Ati Zlati, res si zlati. Ma kaj je treba govorit o goveji juhi. Ne priznavam kuhinje v kateri ne zadiši po dobri stari goveji župi..., po popečeni čebuli na plošči... Mmmmm Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti