Goveja juha - zdrava???

neznan uporabnik

22. feb 2011 9:42

Aha! Zdaj pa vem, zakaj mi klinčki pašejo v juhico! Zato ker si itak v svoj krožnik juhe dodam jušno žlico rdečega vina.

Nekje sem zasledila recept za juho "na način očeta, dedka....", kjer je dodatek tudi kumina. Bom poizkusila tudi to.

 

Je pa tako: nekateri dodajo malo zelene kolerabice, cvetače...jaz je ne.

Nekateri ne dodajo paradižnika. Jaz ga.

Moja mama recimo ni dodala pora.

Variacij je ogromno.

 

No, meni še najbolj paše juha pod Gorjanci, po delovnem sprehodu in dozi čistega zraka.

In zadiši tista juhica že od daleč. Od ranega jutra se je na robu štedilnika prav počasi cmarila.

In njihova zmagovita kombinacija je dobro meso, korenje, peteršilj in čebula. Sol.

 

Ampak Hedonist, morda poskusiš s klinčki v juhi? Boš potem povedal.

Meni cuker na zeleno solato tudi ni znesel, a sem nehala čivkat in poskusila. Super! Itak je pa vse stvar okusa in kaj pričakuješ od jedi, ki jo ustvarjaš.

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. feb 2011 9:52

Draga Japaja imaš kar prav , sej ne, da ne puščam možnosti, da vsak daje v župo kar misli da je prav in kar paše njegovim borbončicam ampak se pač zgrozim, ko vidim, kaj vse eni dajejo notr. Samo to in nič več. Sama si napisala kaj je zmagovita kombinacija župce pod Gorjanci kar pomeni , da to veš. Kljub vsemu pa ti želim srečo s kumino , stresi jo noter pošteno dozo. Pa še kako brinovo jagodo dodaj, zakaj ne. Na koncu juha sploh ne bo imela več okusa po juhi ampak , tako paše in pika. Sam se bom držal zmagovite kombinacije in ne, ne bom dajal noter klinčkov. Pika. Ali ,kot so rekli stari Latinci : De gustibus non est dispuntandum ! lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. feb 2011 9:55

Zdaj si pa še ti začel z latinščino...

Jaz obožujem klinčke v rižu na primer.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. feb 2011 10:06

Z ozirom na to koliko tujih besed uporabljamo, bi lahko poimenovali ta forum - mednarodni forum. International forum. Tuje se vedno lepše sliši. Sosedov kruh je slajši od tistega doma. Sosedova žena je bolj privlačna kot moja. In sosedin mož je bolj sposoben kot moj. Angleščina je bolj nobel kot slovenščina. Ampak - moja goveja župca je boljša od tvoje, vaše, haha!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. feb 2011 10:06

Dragi hedonist, res je tudi, da če ne probaš, ne veš, velja tako za koga, kot za kaj  

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 22. 2011 10:07

neznan uporabnik

22. feb 2011 10:13

In če združim Naorine in Mišizmokine pripombe:

Dokler ne probam sosedinega moža, ne vem, kakšen je

 

japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2011 10:15

zzak1977 je napisal/a:

Zdaj si pa še ti začel z latinščino...

Jaz obožujem klinčke v rižu na primer.



Commis débarrasseur

 

Hehe, kličnkiv  rižu sp pa ena redkih kombinacij, ki jih jaz ne maram. Tašča na primer, ko dela bel kuhan riž, da v celo čebulo nekaj klinčkov, jaz tega ne naredim niti v sanjah. Saj pojemt isti riž, ni problema, ampak raje imam brez klinčkov.

 

Zato pa imamo mi radi mesno-zelenjavne kombiancije z dodatkom cimeta (proti arabski kuhinji nas vleče), kar seveda sploh ni nujno, da razveseli brbončice še koga drugega ...

 

Jaz sem za razlike v kulinaričnih doživljajih ....

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. feb 2011 10:37

Ja mamamia tudi jaz. Vendar imam tudi principe- če se gremo azijsko kuho, potem jo bomo začinili z cimetom , kurkumo, kardamonom, etc. Ampak, če kuham govejo juho potem bom tudi jedel govejo juho in ne nekaj, kar bo imelo vse druge arome samo po goveji juhi ne. To želim povedati. Sam imam govejo juho za kultno slovensko jed, za enega od stebrov slovenske narodne kuhinje in se z nje ne gre norčevati in kar tako, za hec ali pa zares dodajati ne vem kake začimbe. Kajti tudi na tak način se zgublja narodna identiteta ,kulinarika je pomemben del kulture vsakega naroda. hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. feb 2011 10:42

Jej, hedonist, kako si? A spet nagajaš

Nisem vedela,da so se že odločili, kaj je zares pristna, edino prava, vseslovenska goveja župca?!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti