Goveja juha - zdrava???

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

19. feb 2011 20:07

jaz dam ponavadi 3-4, kaksenkrat tudi 5 , vendar jih zapicim v cebulo :) carsolina

neznan uporabnik

19. feb 2011 22:00

Rosie, precejene juhe je ratalo dobre 3 litre.

Pa saj se v bistvu ne čuti okusa, tako kot se ne čuti okusa po peteršilju, čebuli....šele vse skupaj da okus in aromo.

No, jaz bi dala recimo en klinček na liter vode.

japaja

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

19. feb 2011 22:17

carsolina in japaja, hvala za odgovora. japaja, saj imaš v bistvu prav, ampak pričakovala sem, da bo okus juhe malce drugačen, kot ponavadi, pa ni bilo nič. No, naslednjič bom dala 3 ali pa 4. rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. feb 2011 12:56

barbra je napisal/a:
japaja, kje zaboga še dobiš muškatov cvet? Kar se tiče goveje juhe, moja ni dobra, ker ne diši tako kot od stare mame. Takrat je bil muškatov cvet še na voljo, zdaj ga pa ni ni.

Tudi jaz imam tak plan B, pa ga nič ne skrivam

Barbra

Tudi meni goveja juha brez muškatovega cveta ni čisto taprava. Včasih zatavam v avstrijske trgovine (Spar, na primer), tam imajo pri začimbah Kotany v vrečkah (rumeno-rjavo-zelene) to začimbo, gor pa piše "Macisblütte". Jih kupim kar več vrečk , da imam zalogo do naslednjega obiska severnih sosedov.

lp

cervus

neznan uporabnik

20. feb 2011 13:24

Joža1, to je zaradi tega, ker si se mal skuliral , je takoj v želodcu boljše!!!!

 

Me veseli, da si se opredelil za fantka, jih rabimo (traja pa nekaj časa, da jih udomačimo KVAK)

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. feb 2011 17:50

Kolega Joža ena, če si zaradi klinčkov opustil Vegeto,potem je namen tehle postov dosežen u nulo. Ne, sej ne, vsak naj dodaja župi tisto kar mu najbolj paše. Definitivno boš imel pa boljše stanje svojega želodčka , če boš omejil raznorazne dodatke. Pa še vprašanje: a kuhaš še kaj drugega razen župce ? Ker o njej si do sedaj največ pisal in dvignil tudi nekaj prahu tlelele ;imam občutek , da znaš še kaj drugega kot samo juho kuhat. lp hedonist

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

22. feb 2011 8:54

joža1 pa še nam posreduj kakšen nasvet ali recept, ki ti najbolj uspeva reza

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. feb 2011 9:01

Danes (ravnokar) sem dala kuhat juho in sem dodala nekaj klinčkov (pridližno 1 na liter;)), pa vam poročam, kako se mi zdi. Sem pa tukaj na forumu prvič slišala za klinčke v juhi, tako da kakšna tradicija, vsaj pri nas v osrednji sloveniji, to ni. Bo pa postala, če nam bo všeč JanisJoplin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. feb 2011 9:23

Dvomim, klinčki so za v kuhano vino , pa v kako sladko jed,ne rečem, pol se pa že neha. hedonist

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

22. feb 2011 9:37

No, ja, v krvavicah tudi ne smejo manjkati.

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti