Goveja juha - zdrava???

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

tema odprta - 23. avg 2007 14:10 | ogledi: 19.901 | odgovori: 227

Včeraj sva s sosedo debatirali o prehrani. Govori sva tudi o goveji juhi in dala mi je misliti, saj meni, da je "dobra goveja župca" predvsem ves strup, ki se izloči iz kosti in mesa in da ni prav nič zdrava. Zato menda kar nekaj ljudi prvo juho odlije in znova zalije že kuhano meso, da skuhajo juho.

Soseda pa kuha "govejo juho" zgolj iz jušne zelenjave in baje nihče (obiski) ne ugotovi, da se v juhi ni kuhalo meso ?!?

Kakšno pa je vaše mnenje?

Do sedaj sem seveda tudi sama kuhala klasično juhco, včeraj pa sem se zaklela, da bom poskusila tudi po njeno Če ne drugega, bo pa ceneje

veverica

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

23. avg 2007 14:20

jaz ze od nekdaj odlijem prvo vodo, pa nisem pomislila na neke strupe, ampak vedno se mi je zdela precej kalna, pa se neka smetana se je vedno nabrala na vrhu. Tako delam tud cufte, najprej jih dam v krop, da priplavajo na vrh in jih poberem ven, sele potem jih dam v paradiznikovo omako. Sicer pa govejo juho kuham bolj malo, mi pristajamo na razne kremne in zelenjavne juhe, njamiiii vida70

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. avg 2007 14:23

Še nihče ni umrl ali zbolel zaradi goveje juhe. Ne odpovem se ji (tapravi) za noben denar. Nihče pa me ne bo prepričal, da se ne opazi odsotnost mesa. Obiski so bili najverjetneje samo zelo prijazni, niso ji hoteli povedat, da njena juha pač ni dobra (oziroma, da je dobra, ampak je zelenjavna in niti slučajno goveja, hehe), in so seveda hvalili na vse pretege (kakor se pač ljudje delajo ko so na obisku, nočejo užalit gostitelja in tako pač zagotavljajo kako zelo dobro je vse, ampak prav vse, kar so poskusili). Goveja juha nikakor ne vpliva na zdravje ali počutje (no, razen seveda v pozitivno smer) in ni nobenega razloga da je ne bi več jedla ali kuhala. Pa tudi varčevati ne mislim na ta način. Takšno je moje mnenje, veverica s0ncek*

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

23. avg 2007 14:23

Goveje juhe ne kuham že sigurno štiri leta in istega razloga kot v tvojem pisanju iz prvega odstavka. Sicer pa imamo juho skoraj vsak dan, saj je drugih možnosti ogromno ( tudi ne uporabljam govejih kock, vegete) samo začimbe. Dokljer pa sem juho še kuhala, sem meso na hitrico prevrela in to vodo zavrgla ( tako mi je povedal priznan kuhar). Dejansko pa ta voda tako smrdi in je čudne barve, da me je govejo juho minilo kuhat. Tudi jo prijazno odklonim če mi je ponujena kje drugje. Stvar lastne presoje. Pozdrav, antonija

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

23. avg 2007 14:26

Pred kratkim je bilo o goveji juhi in njenih "nevarnostih" govora v rubriki ostale teme pod naslovom afte. Moje mnenje je, da goveja juha ne more biti ravno strup, glede na to, kako paše, ko jo skuha mama in da jo v Sloveniji z užitkom jemo že dolga desetletja. "Goveja juha" iz zelenjave pač ni goveja, ampak zelenjavna. Verjamem, da je dobra, sem pa tudi skoraj 100%, da ne moreš zamenjati zelenjavne juhe za govejo, kljub kockam in drugim "goljufijam". Poskusi in poročaj. Sama namreč še nisem zbrala poguma za kuhanje goveje juhce, raje se pustim razvajati mami in babici :) Če pa iznajdeš čudežen recept za zelenjavno govejo juho, ga bi pa prav rada sprobala. RadaJem

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

23. avg 2007 14:49

Samo eno vprašanje! Glede na to,kako je zastupljen oz. onesnažen zrak,a potem dihate tudi ne??? Naj vsak dan bo s soncem obsijan

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. avg 2007 14:56

Marjetka cvetka, verjetno res lahko pričakuješ koga z masko čez obraz glede na "komplikacije" ki si jih ljudje sami delajo... s0ncek*

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. avg 2007 14:59

Zakaj se vedno, ko nekdo postavi vprašanje malo ven iz konteksta, se pravi ali rabiš za biskvit 3 ali 4 jajca in podobno,... berejo odbgovori v smislu, da je vse zastrupljeno in podobno. Tega se seveda tudi sama zavedam , saj nisem z lune!?! Poleg tega mi je jasno, da juha, v kateri se ni kuhalo goveje meso, ni goveja juha, temveč zelenjavna juha oziroma "goveja juha", kot sem sama zapisala v uvodu. Meni je ideja dejansko zanimiva. veverica

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. avg 2007 15:09

Nisem sicer ljubitelj in poznavalec goveje juhe, ampak a je taka razlika, če se jo skuha samo iz mesa in se kosti enostavno izpusti? Ker večina "strupenosti" bi lahko prišla iz kostnega mozga, ne pa iz mesa.... Potem je vsako obdelano meso škodljivo. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 23. avg 2007 15:11:13

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. avg 2007 15:10

Kdor misli, da je meso strup, mu je tudi goveja juhica strupena... Sicer jaz gledam nanj bolj kot ekstrakt koristnih in uporabnih aminokislin in beljakovin, ki so v govejem mesu. Prvi del je res bolj kalen, kar je lahko estetsko moteče, pa nič bolj škodljivo.

Nasja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. avg 2007 15:11

Galyka, jaz nikoli ne kuham juhe iz kosti.. najraje jo skuham iz bočnika, pa kak dodatek jetrc.. niti moja mama niti babica ne kuhata iz kosti, saj je juha, skuhana iz mesa neprimerno bolj okusna. s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti