Fige

neznan uporabnik

28. sep 2009 18:04

Pa pri slatkem je bistveno več sladkorja, ponavadi se gremo ena na ena. (Pri figah lahko tudi malček manj, ker so izredno sladke že same po sebi) Pa nikoli ni vročega polnjenja ampoak se slatko, ko je kuhano, pokrije s kuhinjsko cunjo in se pusti pri miru, dokler se ne ohladi. Ja, koščki so notri. Za dobrodošlico ga postrežejo na tasi, s kozarci vode in za vsakega gosta posebej ena žlička. S katero po bontonu tudi vzameš samo 1x iz tegle. Slatko se dela iz vsega boga, meni osebno je bil najboljši iz višenj, zanimiv pa tudi (in dober) iz lubeničine lupine, na kateri se mora držati še kakšen milimeter do dva mesa, da je barvna kombinacija lepa in imajo še oči nekaj od tega. Pa tudi iz korenja je dober, pa še pa še... Mi je pa zdele glihkar kapnilo: eni za dobrodošlico ponujajo sol in kruh, eni pa slatko. japaja japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 28. 2009 18:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti