Fige

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. avg 2009 7:29

Letos sem v Srbiji jedla Sladko iz fig. Povem vam, da je bilo božansko. Tudi fige so jim v prvi rundi lepo obrodile, druga pa bo na vrsti nekje septembra.

Kyara

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

25. avg 2009 17:34

Jaz sem pred leti skuhala božanski figov džem po receptu, ki sem ga izgubila. Spomnim se samo to, da sem zelo zrele fige vrgla v karameliziran sladkor. Ali mogoče pozna kdo tak način kuhanja marmelad? Mislim, da se lahko tako dela tudi z jagodami. karlinka

Samoyedka  

član od: 19.4.2009

sporočila: 2

26. sep 2009 19:52

Kyara, je sladko iz fig v bistvu nekakšna marmelada? Zanima me zato, ker "sladko iz fig" zelo pogosto uporabljajo v kuharski oddaji na enem izmed naših kanalov in so mi tisti recepti na splošno vsi božanski, ne samo sladice. Ker pa ne vem, kaj naj bi to sladko bilo in kje je pri nas za dobiti, se določenih receptov še nisem lotila. Samoyedka

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

26. sep 2009 21:07

karlinka je napisal/a:
Jaz sem pred leti skuhala božanski figov džem po receptu, ki sem ga izgubila. Spomnim se samo to, da sem zelo zrele fige vrgla v karameliziran sladkor. Ali mogoče pozna kdo tak način kuhanja marmelad? Mislim, da se lahko tako dela tudi z jagodami. karlinka
jaz tako delam marmelade, cisto preprosto, karameliziras sladkor, dodas sadje premesas in pustis nekaj casa da se ˝kuha˝, ne predolgo da je se kej celega sadja.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. sep 2009 9:38

Polnjene fige 8-10 fig 2 žlici tekočega medu 1-2 žlici limoninega soka 200g grškega jogurta 2 žlici mandljevih lističev 200 g sladke smetane Fige operemo in osušimo. Vsaki odrežemo pokrov in izdolbemo sredico. To sredico narežemo na koščke in zmešamo z limoninim sokom, medom in jogurtom. Pustimo stati 10 minut,. Mandljeve lističe v ponvi (brez maščobe) zlato rumeno prepražimo. Sladko smetano trdo stepemo. Fige napolnimo z jogurtovo mešanico. Po vrhu pa nabrizgamo sladko smetano. Pokrijemo s figovimi pokrovčki. klavdija

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. sep 2009 12:23

Jaz pa sem delala marmelado. Dodala sem le malo limoninega soka, pa malo malin za barvo. Slakorja sploh ni treba dodajat, takooo so sladke. Domače Tina

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

28. sep 2009 13:50

Zdravo, tudi mene zanima kaj je to sladko iz fig in kje bi lahko to dobila. Hvala cimetovka Sporočilo je spremenil(a) cimetovka dne 28. 2009 13:50

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. sep 2009 16:28

Ognjič je napisal/a:
... pa morda še kaj najdeš na guglu, če vtipkaš "slatko od smokava" oz. "slatko od smokvi" oz. "slatko od smokva" Ognjič [vrtnica]
Ladies, če ste bolj frišne v balkanskih delicijah, črkovanje je pomembno: Zadevi se reče SLATKO, če boste v gugl metale D-je, boste strička salamensko namučie. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. sep 2009 17:56

cimetovka je napisal/a:
Zdravo,tudi mene zanima kaj je to sladko iz fig in kje bi lahko to dobila.HvalacimetovkaSporočilo je spremenil(a) cimetovka dne 28. 2009 13:50

Ne me prosim obtoževat ne vem česa, verjamem, da je to kaj bom napisal vsem znano, morebit pa je kje kakšna mlajša oseba, ki si ni čist na jasnem:

Kompot: sadje kuhano v manj ali več osladkani vodi

Marmelada: sadje vkuhano, večinoma s sladkorjem do stopnje da se čist razpade, dobi se homogena masa

Đem: podobno kot marmelada, le da je vkuhano do manjše stopnje in se poznajo posamezni koščki sadja.

Sladko: Koščki sadja kuhani v sladkornem sirupu, sadje ostane celo, se ne razkuha.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti