Fige

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. avg 2007 13:01

Evo ravno mi je poročala: 1l vina (kako slajšo sorto), 1kg sladkorja, 2kg fig (morajo meti peclje, pa bolj čvrste morajo biti) Ona to kuha, pa nič kaj ekstra ne meša, da fige ne razpadejo, pol pa da plast fig pa svežo rezino limone in pomaranče itd. Da v one male kozarčke, je pa bolj primerno za zimski čas (čas pomaranč, cimeta itd.-mogoče tudi kot ideja za obdarovanje?), ampak jaz mam tudi zdaj rada. Mislim, da bi mirne duše lahko dala manj sladkorja, ker so že same fige sladke, zato si jaz na njen kompot vedno malo vode dolijem. Baje, da se da tudi z vodo kuhat, ona pač dela z vinom. Dela pa še ene kot neke tortice (to pa definitivno za pozimi), no fige ful nadrobno naseklja in jim doda rumček, pol pa to potlači v skodelice, da pride take kupolaste oblike. Pa vem, da ona to ful dolgo shrani v shrambi. No bom to tudi vprašala kako točno gre, ampak zdaj mi ni več za gnjavit. ZAČETNICA

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. avg 2007 13:15

ksenjako je napisal/a:
tudi jaz sem za sedaj rabimo samo še nekoga ki bi jih nam dal. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k
v neznano na obalo, se sami povabimo, itak jih Primorci ne porajtajo preveč - žalostno, da jih dajejo raje ovcam kot, da jih malce ceneje prodajo v Ljubljani oz notranjosti

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

22. avg 2007 13:20

tut mene je groza ko vidim gniti fige na drevesih. Letos smo bili na morju v Biogradu in pred hišo je bila ena velika figa. In preden smo šli domov sem si jih malo privoščila. Na drevesu so bile že zgnite fige. joooj. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

22. avg 2007 13:36

Fige so res božanski sadež. Jaz jih doma nimam, ker smo bolj pod slano in so bili vsi poskusi, da bi uspevale, zaman. Ima jih moja prijateljica en km stran, take znotraj  temno rdeče, ki so meni še posebno všeč in grem k njej si potešit željo.  Je pa res, da fige, če so močno zrele in priide skozi odprtinico na vrhu zrak so hitro kisle lahko že na drevesu. Tiste tasvetle so pa še posebno občutljive in hitro razpadejo, če jih ne porabimo takoj. 

Da se jih lahko tudi v rum, z dodatkom sladkorja, cele. Ne vem pa točnega recepta.

 

Lani sem delala marmelado tako, da sem jih samo razpolovila, dušila nekaj časa, da so malo razpadle, zmiksala, dodala sladkor, naribano jabolko, še malo podušila, dodala sok limone in vložila v kozarce. Marmelada je bila zelo dobra. 

emily

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2007 16:59

To je naša najljubša marmelada. Včeraj sem jo naredila kar veliko, iz ene gajbice sladkih sadežev. Naš hišni svet pa je zvečer zasedal in ugotovil, da bosta morali pasti vsaj še dvew taki rundi, pa še ni ziher če bo dovolj do naslednje sezone. lp Vesna

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

22. avg 2007 18:29

Mi smo bili v Barbarigi in zadaj za apartmajem so bile dve fige,smo se ji tako najedli.Če jih ne bi,bi pa segnile. SINEJA

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

11. sep 2007 14:59

Prosim če mi katera napiše recept za fige v rumu,enkrat sem nekje zasledila zdaj pa ne vem, kako to naredit. Če katera ve naj mi prosim napiše. runo01

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2007 15:25

Meni padeta na misel dve zadevi - ob predpostavki, da imaš še kaj fig in sicer - figova torta: biskvitna masa iz 6 jajc (klasika od rumenjaka, sladkorja, moke in snega), kamor vmešaš še spasirane banane in kakih 20 dag narezanih suhih fig (jih sputiš čez multipraktik), po želji daš še kaj čokolade v prahu in ko je masa kvalificirana za v pečico, jo pečeš točno toliko kot saherco na enaki temperaturi. Počakaš, da se kolač malo ohladi, ga fino navlažiš s sirupom amaretta (jaz dam še malo ruma), oviješ v folijo, počakaš minimalno šest ur in potem zadevo preliješ s čokoadno glazuro. - srbska sladica, ki se imenuje "svekrvino oko". Nanj me je opozorila darling mamamia in jaz sem se zadeve enkrat tudi v resnici lotila in mi je vzelo pol dneva in sem si vmes govorila, pa kaj hudiča, sem se tega lotila. Namreč, tam je štos, da moraš prerezati figo, jo nafilati z maso umešane smetane in orehov, in potem vse v sredino tega postaviti še kakšen mandelj.... Je pa zelo afrodiziačna zadeva, if you"re catching my drift.... Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. sep 2007 22:24

figov sladoled, semifredo je objavljen. Fajn, ekr ga ni treba takoj pojest. Lahko jih posušiš, lahko narediš marmelado, figovo pogačo, fige v žganju (meni jih je škoda za v alko, hehe;),... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti