Fige

eka*  

član od: 21.7.2007

sporočila: 2

tema odprta - 22. avg 2007 9:51 | ogledi: 7.209 | odgovori: 42

pozdravljeni!dobila sem veliko fig, pa ne vem, kaj naj z njimi, ker vseh ne bomo mogli pojesti?ima kdo kakšen prwedlog? razmišljala sem, da bi jih namočila v žganju, ali ima kdo s tem kakšne izkušnje? hvala in lp

eka*

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

22. avg 2007 10:07

Jaz se jih ne bi branila v poštnem nabiralniku ;) Na trgu v Lj so bile pred kratkim tako svinjsko drage, da sem se kar zgrozila. Poskusi skuhati marmelado (pride zelo sladka) ali pa kakšno posuši. Ponudiš jih lahko pri kakšnem narezku (rdeč radič, gorgonzola, pršut) ali pa v rdečem vinu.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. avg 2007 10:22

Predlagam marmelado. Jaz sem jo delala ravno včeraj. Sem imela 10kg fig, nisem jih lupila, ampak sem jih kar dala v velik lonec in kuhala. Ko so malo razpadle, sem jih spasirala, da je šla ven večina pešk. Potem sem pa dodala 2 kg fruktoze (da je primerno tudi za diabetike) in kuhala še 1 uro. Fantastična marmelada.

 

V originalnem receptu se pa da 0,5 kg sladkorja (navadnega) na 1 kg fig. 

Sonja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. avg 2007 10:32

Jaz fige obožujem! Sveže, tiste suhe ne. Na morju sem jih kupila, pa se mi je čez noč gor že plesen naredila, poleg tega so hitro ratale gnile. So mi že take prodal,.......jaz pa, ko sem manična na njih, sem pa kar kupila. To je cela zgodba, ...smo iskali fige po celi Istri, potem se pa peljemo v Umag. Vidimo za cesto en štant s sadjem, zaviramo kot v kakšnem filmu, poskačemo ven,...teta je mislna, da jo bomo oropal:) Fige smo pa le dobili Jelenckova

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. avg 2007 10:35

majamarko,

kaj pa če bi povabili ksenjako in se ( lahko z mojim ) avtom odpravimo k eki, da nam fige razdeli, ni fer, da se ona matra s pošiljanjem. 

ežoj

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. avg 2007 10:54

Moja tašča jih vloži. Skuha kompot, potem pa v kozarec da plast fig, rezino pomaranče, rezino limone, fige itd. Nisem pa ziher, če pomarančo pa limono zraven kuha. Dela pa po receptu s Paga. ZAČETNICA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. avg 2007 11:15

A bi lahko malo bolj natančno opisala tale postopek vlaganja fig? Kompot skuha samo iz fig, a da še kaj drugega zraven??? Loni Makaroni

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

22. avg 2007 12:30

Jaz bi naredila marmelado (z medom). Veliko pa bi jih vmes romalo v usta. Mnjam, to je pa res božanski sadež! Škoda, res škoda, da so tako drage. Sem in tja se odpravim na primorski konec, na kolesarsko turo od fige do fige. Seveda pa je povsem jasno, da daleč ne pridem, želodček je prehitro preveč poln... Mmmmm... Kozmeja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. avg 2007 12:39

ežoj je napisal/a:

majamarko,

kaj pa če bi povabili ksenjako in se ( lahko z mojim ) avtom odpravimo k eki, da nam fige razdeli, ni fer, da se ona matra s pošiljanjem.

ežoj
ni problema, samo recita kdaj in letimo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti