Srečanje sorodnikov

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 21. avg 2007 14:49 | ogledi: 5.694 | odgovori: 16

Pozdravljeni.

Vsako leto priprejamo srečanje sorodnikov.Letos pa smo na vrsti naša družina. Na to srečanje jih pride okoli 60-70. Sedaj pa imam kar nekaj vprašanj glede tega.

Namreč rada bi naredila nekaj novega, kar pač ni bilo vsako leto na jedilniku. Vedno pečemo na žaru, potem lani smo imeli divjačinski golaž, pa seveda malo zelenjave zraven, ampak ponavadi le narezano, ne kakšne solate ali podobnega.

Letos pa bi rada jaz naredila kaj drugega. Vsega zagotovo ne bom delala sama, temveč bom si priskrbela pomoč. Vendar pa sedaj nimam kaj preveč idej kaj pripraviti za hrano, pa katero pecivo spečit, nekaj strvari bi si rada vnaprej pripravila, saj se piknik začne v soboto ob 11.uri. Pa v soboto ravno ne bo veliko časa za kaj takega.

brkn83

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

21. avg 2007 15:53

specite odojka,mislim da je na forumu bilo veliko govora in predlogov za pecivo ali priloge.... Toliko lp !! senka

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

21. avg 2007 16:31

Tudi mi smo imeli pred tednom dni srečanje sorodnikov in nas je bilo 120. V glavnem smo za to družbo skrbele 4 ženske. Najprej smo postregli z golažem v kruhovih skodelicah; golaž smo samo pogreli, ker je bil kuhan že prejšnji dan in zato tudi okusnejši. Bilo je zelo dobro, pa še za pogledat je bilo lepo. (V kruhovih skodelicah zelo dobro pride tudi gobova juha.) Popoldne smo imeli še čevapčiče, perutnino, klobase, proti večeru še 10kg sardelic - vse na žaru. Naredili smo šopsko in francosko solato, zraven smo imeli še ajvar in gorčico. Res je, da se na teh piknikih in zabavah ponavadi je eno in isto, ampak nas to ne moti. Poleg tega je glavni namen teh zabav, da se po dolgem času vsi skupaj dobimo in se imamo lepo. Glede peciva se mi pa zdi, da kakšnih biskvitno-kremnih zadev ni pametno peči, če je vroče. Ko smo mi imeli srečanje, je bilo. Mi smo imeli 3 vrste potice, potem pa drobno pecivo, npr. breskve, gobice, vanilijeve in orehove rogljičke, beograjske rezine, piškote s čokoladnimi koščki, orehe, domači prijatelj, naribano pito, rumove kroglice, uršino pecivo,... V glavnem, ne pretiravajte s hrano, na naših zabavah je še vedno ostala, potem pa jemo ostanke še cel teden. Glavno je, da se boste imeli lepo. In držim pesti za lepo vreme. Lp, pikica82

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2007 16:38

Joj, naše široko 150 člansko pleme se gre to zadnih deset let....Najprej so bili vsi polno navdušeni. Potem so imeli organizatorji vsako leto težave, ker je bil tisti imperativ "da bo boljše kot je bilo lani" prehud in je to preveč stalo... da ne govorim, da so stalno kupovali preveč hrane, potem je pa prišlo manj ljudi... Anyway, naše pleme je zadevo po vseh teh stresih (vključujoč tudi vsakoletno prepiranje na temo politike med rdečimi in črnimi, ker je ni slovenske familije brez "rdečih" in "črnih...))) na naslednji način: Do datuma tega in tega (en teden pred dogodkom je deadline) mora vsak, ki se bo zadeve udeležil, plačati 20 EUR za odraslo osebo in 10 EUR za otroke, otroci do 5 let so pa zastonj, in na temelju tega s katererjem uskladimo meni, katering pride na lokacijo, pripravi, streže in počisti. Kar je več od tega, plača organizatro prireditve (ena familiija) in če ne zna planirati v gabaritu stroškov, je kazen dovolj "vzgojna". Vino pa prinese en del plemena, ki se drugače itak ukvarja z vinogradništvom in se jim pri kotizaciji upošteva popust. Hočem reči, akontacije + katering, to je zmagovalna kombinacija. Ti nimaš ne opreme ne kapacitet in ne dovolj priobra za toliko ljudi. In zlasti nimaš živcev za kuhanje za tako masovko. Je težko biti gostoljuben in zraven še v svoji kuhinji nadzorovati kuhanje. Razen če si totalna mazohistka, potem pa delaj v lastni režiji. Ker pohvalil te tako ali tako ne bo nihče ne za tvojo kuho ne za katering in zato ni potrebno toliko energije vlagati. Srečanja se itak zapomnijo po tem, če je kdo naredil kakšen škandal, če se je kdo skregal, če se ga je kdo napil ali pa se je kakšna nekdaj lepa sestrična divje zredila in postarala....skratka, take bolj partljičevske finte se dogajajo... Vendelina jr.

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

21. avg 2007 16:50

no na catering pa sploh nisem pomislila, sem dobila kar dobro idejo, bom res malo naokoli povprašača koliko to pride in mogoče bomo pa res kar tako naredila, pa bo najmanj dela in skrbi. pa potem spečem le nekaj vrst peciva in to je tudi vse. resnično hvala za vsako idejo. lp brkn83

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2007 17:04

Pri kateringu za 60 ljudi v bistvu računaš 45 porcij po 6 EUR, potem na odraslo osebo naračunaš 2 litra vode in 1 liter na otroka + alkohol + sok + kava in to potem nanese kakih 15 EUR, Za preostanek najameš one-man band, ki postavi klaviature in zabava pleme, da pleše in s preostankom plačaš še najem prostora Vendelina jr.

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

21. avg 2007 20:38

Jaz takšnega srečanja nikoli ne bi prepustila cateringu. Če bi se že odločila za organizacijo, bi to opravila sama. Ne samo, da je tako srečanje bolj sproščeno in neuradno (kot če te pedenajo eni natakarji), bistvo takih srečanj je tudi sodelovanje in pomoč sorodnikov na samem mestu. Mi smo se ponavadi imeli najbolj fino pri pripravljanju in organizaciji ter potem pri pospravljanju. Na samem srečanju ti tudi pri velikem številu ljudi ni potrebno stati v kuhinji cel čas in pripravljati, bo že kdo od sorodnikov nesel kakšen pladen na mizo. Drugače se pa skoraj vse lahko pripravi že vnaprej. Na take zabave naj bi ljudje prišli zaradi druženja in ne zaradi hrane. Čeprav ti zmanjka pradižnika in morate jesti s plastičnim priborom, je bistvo vsega dobra volja in druženje. To je samo moje skromno mnenje. Lp, pikica82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. avg 2007 20:56

Zakaj skromno, pikica82. Imaš prav, vsaj zase in za svoje. Jaz bi se tvojemu mnenju pridružila, kar pa seveda ne pomeni da je to mnenje edino zveličavno, kajne? rimljanka

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

21. avg 2007 21:53

Mi ob takšnih priložnostih običajno pripravimo kotlovino ali bograč.Zdraven pripravimo riž in kuhan krompir narezan na kocke.Ne smejo pa manjkati solate.Teh pripravimo kar nekaj vrst.Običajno imamo zdraven še odojka. Vso hrano potem damo na eno veliko mizo tako da si vsak sam postreže(ruski način). kalcicl

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. avg 2007 7:59

Pa ponavadi se vse tete in prijateljice silijo: Kaj ti pomagam? Nič šparat, vse v akcijo! Tri naj pečejo pecivo, dve naj pomagata pri okraševanju (balončki ipd.), ene naj pomagajo nabavljat,... Saj zato pa so se ponudile ne? Jaz hočem vedno vse sama narediti pol pa je slaba volja, pa laufanje... Saj pol te pohvalijo, ampak ti nikoli nimaš nič od tega, ker je preveč stvari za mislit. ZAČETNICA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2007 8:54

Po mojih petnajstletnih izkušnjah z masovkami, kamor vključujem: - trgatve - rojstne dneve - druge zabave - plemenska srečanja sem prišla do spoznanja, da en kolikor toliko verziran kuhar zmore nahraniti max 10. ljudi (in je ob tem divje utrujen) in da je več kot 20 ljudi v domače-amaterski režiji zgornji maksimum. Skratka, jaz sem to na empiriji spoznala. Če ima kakšna boljši rezultat, jaz že vnaprej dajem klobuk dol. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti