Tunine tortice?

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

tema odprta - 20. avg 2007 20:38 | ogledi: 3.627 | odgovori: 4

živjo!

Nekaj mesecev nazaj je v reviji Ona bil recept za nekakšne tunine tortice oz. pite. Testo je bilo krhko, nadev pa iz tune. Skratka, enkrat sem recept preizkusila in naši so bili čist navdušeni.Problem pa je, da recepta nisem shranila oz. je revija prej romala v koš za papir. Zato lepo prosim tistega, ki je recept morda shranil (ali ima podobnega) da mi ga izda.Hvala

pekarnica

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

20. avg 2007 22:33

Jaz delam tunino torto tako da, razvaljam lisnato testo,položim ga v pekač za torto,dam notri nadev, ter z drugim zvaljanim listnatim testom pokrijem,ter prebodem z vilico.Za nadev pa v ponev dam olivno olje,malo česna, tununo konzervo,sol,poper,kari,peteršil,to malo pražim. Ko se ohladi zamešam sesekljana kuhana jajca in kislo smetano.Pečem na 180stop. cca 30 min.Količine so poljubne, od začinb je bistven kari. BISERKA55

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. avg 2007 7:02

V bazi so tudi tunini polžki iz listnatega testa, tudi zelo okusno. Tega recepta iz One pa nimam, samo po moje ne moreš falit če narediš pač navadno krhko testo in potem poljubne tortice ali kake druge oblike s tuninim nadevom. Tudi od Biserke zveni zelo fajn, le da jaz tune prej nič ne pražim, ker se itak potem peče. katka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

21. avg 2007 8:40

to je bilo februarja v Oni Tunini kolački s kislo smetano Potrebujemo: 4 srednje debela jajca, 12 dag moke, sol, koprc, 2 pločevinki vložene tune, peteršilj, česen, origano, baziliko, drobnjak, kislo smetano, pecilni prašek, žlico olja in drobtine. Priprava: Pripravimo biskvitno testo. Poleg jajc in moke dodamo še olje. V biskvitno maso rahlo premešamo odcejeno tuno, drobno sesekljan česen, peteršilj, drobnjak, malo solimo. Dodamo origano, baziliko in malo popramo. Vse skupaj zelo rahlo mešamo, da biskvitna masa ne pade skupaj. Modelčke potresemo z drobtinami in kolačke spečemo v ogreti pečici na 180 stopinj Celzija približno 20 minut. Z leseno paličico poskusimo, ali je pečeno. Posebej zmešamo kislo smetano, ki smo jo malo solili, poprali in ji dodali malo limoninega soka. Po želji lahko omako malo bolj začinimo, vendar gre h kolačkom nežnejša. Kolačke postrežemo tople ali hladne, z omako iz kisle smetane. Okrasimo z drobnjakom in kodrastim peteršiljem ter malimi okrasnimi paradižniki. magnolija

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

21. avg 2007 8:47

hvala vsem! pekarnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti