Na pomoč! varekina mi je zabarvala oblačila

JANJA&EVA  

član od: 20.8.2007

sporočila: 1

tema odprta - 20. avg 2007 13:28 | ogledi: 18.091 | odgovori: 35

DANES SEM HLAČE OPRALA V ROČNO Z VAREKINO! NATO SEM JIH DALA PRATI V PRALNI STROJ. TIŠALE SO SE PLIŠASTEGA PAJACKA, NA KATEREM SO SEDAJ BELI FLEKCI! SKRBI ME KER HLAČE NISO MOJE! kAJ NAJ NAREDIM

JANJA&EVA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2007 13:41

In kakšen je zdaj problem? A si obelila pajacka ali obavala hlače? In kakšne so, moje so prišle malce rumenkaste... Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. avg 2007 14:01

Lastniku/lastnici hlač boš kupila nove hlače. Strošek hlač boš interpretirala kot šolnino za to, da je treba biti ves čas z glavo "pri stvari", ker če je misel za desetniko sekunde drugje, se pač delajo neumnosti. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. avg 2007 14:05

Težko boš spravila fleke ali pike, sicer, če so te pikice enakomerno razporejene, zna biti zanimivo, saj je to letos moderno. Svetujem ti, da jih pobarvaš, morda ti bo uspelo prekriti madeže od varikine. Loni, jaz sem razumela, da so se hlače obarvale. lp Anamarija

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

20. avg 2007 14:23

mislim da so hlače obravane in da so na pajacku flekci. kako pa to odpravit? hm, težka bo. morda res najbolje da jih pobarvaš ali pa greš po nove. nektarina

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

20. avg 2007 16:17

Oboje pobarvaj v pralnam stroju. buča

la_la  

član od: 4.12.2008

sporočila: 6

27. sep 2010 14:04

sicer je malo stara tema, ampak bom kar tu pripisala svoj problem. imam roza hlače, ki bi jih rada prebarvala v belo. bo šlo z varekino? hlače so original roza. la_la

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

27. sep 2010 14:15

Mislim,da ti bodo porumenele.Takšne so vsaj moje izkušnje.Lahko pa jih mogoče najprej z varekino opereš,pol pa še pobarvaš.Roza sigurno ne bodo več.

kriznana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. sep 2010 14:17

Bolje kot z varekino je oblačila razbarvati s sredstvom za razbarvanje (npr. K2R sol) saj manj uniči samo tkanino. Vendar pa naj te opozorim, da ni nujno, da bo enakomerno razbarvalo in da ne bodo hlače res snežno bele... lahko pa poskusiš. Odvisno je od tega, s kakšno barvo je bilo prej pobarvano. Pa izziv je tudi nit, s katero so hlače zašite. Ker so navadno iz sintetike, se ti zna zgoditi, da se ti ne bo razbarvala in bo ostala roza barve....

katjushka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. sep 2010 14:39

Če bodo po vseh posegih ostale hlače roza in bodo še za obleč, bo vse v redu. Jaz bi ti predlagala, da pustiš roza hlače roza, bele pa kupiš nove. To bo najcenejša in kar se mene tiče, najboljša varianta.

Preveri najprej na robčku ali kuhinjski servieti. Vrzi ju v razredčeno varikino za nekaj časa, pa boš videla, da se ti ju bo upiralo še naprej uporabljati.

Čeprav opažam, da nekateri kar radi posegajo po barvah in barvajo oblačila sami. Mogoče jim to predstavlja neke vrste izziv.

zeta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. sep 2010 16:29

zeta je napisal/a:

Če bodo po vseh posegih ostale hlače roza in bodo še za obleč, bo vse v redu. Jaz bi ti predlagala, da pustiš roza hlače roza, bele pa kupiš nove. To bo najcenejša in kar se mene tiče, najboljša varianta.

Preveri najprej na robčku ali kuhinjski servieti. Vrzi ju v razredčeno varikino za nekaj časa, pa boš videla, da se ti ju bo upiralo še naprej uporabljati.

Čeprav opažam, da nekateri kar radi posegajo po barvah in barvajo oblačila sami. Mogoče jim to predstavlja neke vrste izziv.

zeta

 

Bi se načeloma kar strinjala s tabo, da če je pri hlačah problem samo v barvi in so drugače še čisto OK.

Drugače pa sama kar dostikrat barvam obleke, predvsem v primeru, če so toliko zaflekane (doma imamo dosti otrok in možnosti za madeže precej), da niso drugače več za nosit ali pa če se toliko izperejo, da jim poživim barvo... nazadnje pa sem v treh različnih barvah barvala oblekice za našo pupo, ki je drugače podedovala oblačilca od naših fantov... tako izgledajo bolj dekliško....

 

 

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti