Na pomoč! varekina mi je zabarvala oblačila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. okt 2010 5:47

Jaz sem s krpicami - lovilci barv kar zadovoljna. Niso pa vse enako dobre. Preizkusila sem jih od 3 različnih proizvajalcev in samo ene od teh so po pranju polne barve, ostali dve sta bili zunaj  malo bolj flekasti, na pregibu pa skoraj nedotaknjeni. Se pravi, da nista polovili kaj prida barve.

Cila

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. jul 2014 9:10

Da nadaljujemo temo 

 

Imam belo bombažno srajco na kateri je par madežev neznanega izvora, ki jih stroj ne odstrani. Namen jo imam namočiti v varekini, ampak seveda nimam pojma o zadevi. Kakšno razmerje varekina/voda je okvirno potrebno, da mi zadeva ne razpade od premočne koncentracije? Pol varekine-pol vode, četrt varekine-tričetrt vode? A to po namakanju sperem pod tekočo vodo in potem v stroj ali kako?

 

Hvala za odgovore

Viva Meier

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

21. jul 2014 10:23

Predlagam, da prebereš navodila na steklenici in se ravnaš po njih. Če boš prala samo belo, ne rabiš splakovat, ampak vržeš direkt v stroj, drugače moraš pa obvezno dobro splaknit pred pranjem - klor je izredno agresiven do vseh barv.

LP

Drejček

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. jul 2014 11:28

Za ročno beljenje belega perila: v 12 litrov mrzle ali mlačne vode daš 1 deciliter Varikine, namakaš 5 minut do 1 ure. Pri pisanem perilu najprej naredi preizkus na robu tkanine.

Nato spereš z vodo in lahko nadaljuješ z detergentom.

Varikine nikoli ne uporabljaj za volno in svilo.

Veliko uspeha in lep pozdrav.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. jul 2014 11:32

Hvala obema. Pa da vidimo kaj uspe v domačem laboratoriju...

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti