Radičeva omaka

neznan uporabnik

tema odprta - 8. jun 2002 11:52 | ogledi: 4.693 | odgovori: 3

Zdravo!

Ali kdo ve kako se izdela radičevo omako kot preliv za testenine, npr. njoke.

Hvala lepa.

Rof Jenko

neznan uporabnik

11. jun 2002 13:24

Po spominu sem radičevo omako naredila tako: prepražiš pršut in dodaš narezan radič (očiščen in osušen) ter po okusu soliš in popraš, ter dodaš testenine in dobro premešaš. Po okusu se lahko zalije s smetano. Namesto pršuta je lahko tudi slanina, kar ima za posledico drugačen končen okus. To ni nič narobe - stvar posameznika, kaj mu je bolj všeč in menim, da je za poizkusiti vse kombinacije. LPP

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

12. jun 2002 8:19

Preverjeno dobro. In sicer z riževimi rezanci! Kaja

neznan uporabnik

14. jun 2002 19:00

Hvala za namige, napravil pa sem tudi že svojo omako, po svojem občutku, če koga zanima: Prepražil sem čebulo, dodal rezan radič, česen, smetano in ker sem rabil večjo količino sem na koncu zalil z vodo in zgostil s tapiokino moko. Evo. Kapnila pa je še ena ideja. Radič sem malo pokuhal in ga zmixal. Z njim sem napolnil lončke in spravil v zmrzovalnik. Tako lahko stvar dodajam jedem po žličkah ali pa kakorkoli. Kul! Ajde.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti