Šampinjoni

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 18. avg 2007 22:03 | ogledi: 4.574 | odgovori: 4

Dobila sem večjo količino šampinjonov;....hm, kaj bi z njimi? Ima katera kakšen recept kako jih pripraviti za ozimnico, itd.??

Prosim za kakšen nasvet.

HVala

http://tanny.moj-album.com/

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

19. avg 2007 10:09

manjše spaniraj in jih nežno naloži v vrečke, ter v zamrzovalnik z njimi, večeje pa pol-pol, narezane v skrinjo(za omake), cele pa v kis,.................. plopsa

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. avg 2007 10:42

Pripravi duxelle, vsestransko je uporaben: za nadeve, dodatek omakam, juham in mletemu mesu, kot priloga mesu ali ribam. Odličen je tudi za rižoto, jajčne omlete in kot namaz. Tole je osnovni recept, seveda lahko dodaš ali odvzameš kar ti je všeč. 1 kg šampinjonov 5 šalotk 100 g masla sol, poper, peteršilj, timijan, majhen kozarček belega vina Šampinjone in šalotko sesekljaj (najlažje v multipraktiku), počasi praži na maslu, dodaj sol in začimbe, ko tekočina povre, dodaj slab kozarec vina (če ga imaš pri roki, je še boljši sherry) in praži, da povre še vino. Nadevaj v posodice ali vrečke. V hladilniku se obdrži kakšen teden, v zamrzovalniku pa seveda precej dlje. Zajemalko ali dve ga pa pusti v posodi, v kateri si ga pražila, v sosednjem loncu skuhaj kakšno pašto ali njoke, z nekaj žlicmi vode, v kateri so se kuhali, jih daj v lonec z gobjim ragujem, še malo pogrej pa boš takoj imela kosilo. Če boš zdaj, ko je gobja sezona, prišla še do kakšnih v gozdu nabranih gob, jih dodaj šampinjonom. Neugledni deli, beti pa trosovnica in koščki, ki so se zdrobili v košari (seveda pa neoporečni in sveži) so zelo primerni. Lahko pa dodaš tudi suhe, namočene in ožete gobe. nola

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

19. avg 2007 11:03

Dobra ideja nola val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti