Izbiranje lubenic

neznan uporabnik

tema odprta - 6. jun 2002 13:49 | ogledi: 1.802 | odgovori: 1

Pozdravljneni forumovci, bolj poredko se vam pridružim (vendar takrat s toliko večjim veseljem).

Sem velika ljubiteljica lubenic, vendar ne vem kako izbrati tako, ki je dovolj zrela. Kakšen mora biti zvok pri famoznem potrkavanju, jo je potrebno prisloniti k ušesu?

Nasvet kakšnega starega mačka bi mi res prav prišel.

Pa lep pozdrav vsem.

Tina Z. - nadebudni kuharček

neznan uporabnik

24. jun 2002 8:13

Tina, stvar je (po nasvetu "nasih" prodajalcev v zelenjavni trgovini, oz. moja mati je nekdaj delala v podobnem skladiscu in so jo fantje seznanili s tem, kako se izbira razno sadje in zelenjavo) torej taka: potrkavanje ne sploh! baje da je brez veze in ob potrkavanju strank se osebje prav lepo zabava. torej lubenico nekako frcnes (upam, da ves, o cem govorim, torej frcanje zgolj s palcem in kazalcem.)prislonis uho in lubenica zazveni plitvo. bolj plitev kot je zvok, boljsa je. bolj votlo kot zazveni, slabse je. jaz to preizkusam ze nekaj casa in moram rec, da sem imela dosedaj vedno sreco. trkanje da vsaki bolj ali manj enak zvok, tole je pa le malo drugace. poskusi!! lp maja terzič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti