Čiščenje ploščic in vodnega kamna

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2007 15:20

Ajaaa, zdaj pa razumem. To zna biti nadležno ja. Jelenckova

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

18. avg 2007 19:28

Živ, pri nas uporabljamo Frosch - univerzalno čistilo s sodo bikarbono ali pa z limono, za WC pa Frosch za WC. Občasno pa zdrgnem celotno kopalnico tudi z alkoholnim kisom. Raznih cillit bangov in megliotov p ane uporabljam ravno zaradi tega, kar je napisala ena od predhodnic, ker so strup. Po trimo čistilu za WC pa me je tako bolela glava, slabo mi je bilo, roke sem imela čisto rdeče (pa vedno čistim v rokavicah!), da ne govorim kako zelo je smrdelo, in sem se odločila, da česa takega enostavno ne bom uporabljala. LP, Pija. Pingvin

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

18. avg 2007 21:03

Kje pa se kupi to Frosch čistilo, ker ga še nisem zasledila... biba

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. avg 2007 21:08

Biba jaz ga kupujem v Muellerju, vem pa da ga imajo za posodo pomivat tudi v Šparu in Leclercu, za ostali sortiman pa nisem prepričana. Na embalaži je narisana zelena žabica.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

19. avg 2007 21:54

Vsak naj za sabo sproti pobriše, pa se kamen nea nabere. tumpika

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

19. avg 2007 22:37

To kar je napisala Frina za rjavo bano pa drži! Moja mama ima takšno kopalnico in ne vem, kolikokrat jo je že preklela... Je pa res, da so bile to prve takšne kopalnice iz Gorenja (predvidevam, da je gorenjska?) Te nove so veliko boljše. Jaz sem se ravno zaradi maminih težav odločila za belo barvo in mi ni žal! Čistim jo pa s Cilitom in je sijoča. ela

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. avg 2007 8:40

Ela, ni iz Gorenja Notranja oprema, temveč je keramiika nekje z juga, banja in vodni kotliček pa Emo. Pa še tako težko je bilo dobiti tako barvo.

Tumpika pa je falila: nihče po uporabi umivalnika ne obriše do suhega,tudi banje ne. Bi pa rada videlatistega, ki do suhega pobriše nootranjost WC školjke zaradi katere bom pa res znorela.

 

Umivalniki in banje od Gorenja pa se še opraskajo in je to še dodatna sreča.

F r i n a

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

20. avg 2007 9:33

Frina še bolj grozna je najbrž črna kopalnica - se mi je ne dolgo tega pohvalil en možakar, da so dali v kopalnico ful enih lučk, nekaj belih detajlov, sicer pa črno opremo in da je kopalnica naravnost fantastična. Poleg tega je pomembna informacija tudi ta, da imamo na našem področju izjemno trdo vodo. rrr

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. avg 2007 10:57

RRR, po moje ni grozna. Prav imenitna. Čistijo jo drugi ....  !

Koliko pa odtehtajo izkušnje, pa dokazuje moja najboljša prijateljica, ki je rjavo kopalnico spoznala v živo, ki je leta poslušala moje pritožbe nad čiščenjem, od mene dobila nasvet,da naj ne kupuje rdeče opreme. No, zdaj je nekaj let skrivala koplnico pred mano.

F r i n a

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

20. avg 2007 12:26

Čistilo od kolpasana imajo v Merkurju, je zelo dobro. Kar se pa tiče cilit banga pa sem ga sprobala samo enkrat pa je šel takoj v smeti. Imam temno modre fuge med ploščicam pa so tam kjer sem čistila ploščice s cilitom ratale sivkaste.Meglio je pa tudi tako močan da z leti vse uniči. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti