Čiščenje ploščic in vodnega kamna

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. avg 2007 21:12

Frina, hvala, da si nam povedala, da ne bomo kupovali podobnih neumnosti. riba-ribica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

17. avg 2007 21:53

čistilo meglio sgrasatore ( men se zdi, da se tak reče, nimam embalaže pri roki). V rumeni plastični flaški z razpršilcem (tako kot recimo ajax....), rumene barve, vonj je malo na limono, očisti pa VSE. Pravi strup. Pošpricaš, malo pustiš (kako minutko), obrišeš in to je to.

Izjemno se obnese pri zadevah kot je kuhinjska napa, seveda pa izjemno očisti fuge v kopalnici in ploščice tudi.

 

To zadevo pošpricam tudi pod rob školjke, ko se nabere umazanija, čeprav se školjka sije kot biser, ko noter pogledaš. Pod robom je pač drugače, vedno malo vlage in umazanija je tu.

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

17. avg 2007 21:55

Aja, še to!

Tale "strupček" stane slab euro. V primerjavi z ostalimi čistili, katerih cena včasih naraste na kar 5 x več - no, pa še učinkujejo bolj tako - tako.

titta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. avg 2007 21:59

riba-ribica je napisal/a:
Frina, hvala, da si nam povedala, da ne bomo kupovali podobnih neumnosti. riba-ribica

Pa si je moja prijateljica kljub svarilom kupila RDEČO opremo, ker ni upoštevala nasveta. Mi je nekaj let skrivala, kaj se je zgodilo, ker nisem hodila v kopalnico, ki je na drugi strani.

F r i n a

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. avg 2007 6:02

Jaz imam vso opremo belo, pa ni problem pčistiti. Malo vima ali pa ajaxa, pa je! Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. avg 2007 6:22

Meglio je tudi v oranžni izvedbi. Uporaben tudi za odstranjevanje madežev z obleke. Nisem se poglabljala v to, če se razlikujeta le v barvi ali še čem. Osnovne informacije so enake pri obeh.

rimljanka

lucijastarina  

član od: 15.3.2007

sporočila: 27

18. avg 2007 9:20

Meglio zna prav vse, preizkušeno. Za sijočo kopalnico oz.za odstranitev trfovratnega vodnega kamna (tudi recimo v grelniku vode) uporabim citronko ,ki jo zmešam z malo vode, naredi cccccccccccccc in vodnega kaman ni več. Poizkusi še to. Lep dan. Lucija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2007 11:34

frina je napisal/a:
Dokler nimate temno rjave banje, temno rjavega umivalnika, temno rjave straniščne školje, še niste doživeli groze pri čiščenju sanitarij.[obup][solze] F r i n a
Kaj pa je narobe s tako barvo kopalnice? Ne razumem Jelenckova

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. avg 2007 13:27

Jelenčkova narobe je to, da se gor pozna vse, ampak res čisto vse, po 25 letih, kolikor je naša stara je pa tudi pošteno ne moreš več očistit, ker se je npr. v banji obrabila glazura, nabral se je kamen, skratka obup. In ne, ne da se očistit, smo zlivali gor vse možno. Frina, če te tolaži, do sedaj sem mislila da smo edini norci s tako barvo kopalnice.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. avg 2007 13:54

Vsaka kaplja voda, ampak zares vsaka kaplja vode ,dokazuje, da je v njej apnenec. Od male kapljice, ko izpari voda, ostane bel madež. In nato - milijone madežev.... Naj omislim, da je keramik vsak dopoldan popil zaboj piva, ploščice pa je namakal v banji, ki je bila zato že nova odrgnjena ...

 

Naj bi vsakič do suhega posušili s suho krpo. Tudi WC školjko, ki mi najbolj pije kri ?

 

PS : Tudi naša je istih let.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti