Paradižnikova omaka za špagete

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 17. avg 2007 8:45 | ogledi: 13.952 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Ker imam precej paradižnika bi rada naredila omako za špagete takšno, kot jo naredijo Italijani.

Ne vem ali naredijo omako samo iz paradižnika ali dodajo tudi čebulo, česen i.t.d.

Rada bi si to omako pripravila in shranila v steklenice za zimo. Mi lahko prosim svetujete.

Pa še nekaj. Na avtogrilih-postajališčih  strežejo razne testenine s paradižnikovo omako,zraven pa dajo več vrst začimb.

Mogoče kdo ve katere so te začimbe. Možu je bilo zelo všeč, vendar razen origana drugih začimb ni poznal.

Hvala za nasvete in lep pozdrav!

Romanad

Temo je spremenil(a) romanad dne 17. avg 2007 08:46:30

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. avg 2007 9:23

Če hočeš tako omako, ko jo delajo Italijani, jo boš morala kuhat uro in več. Omaka za shrambo, 5 dni v hladilniku recimo pa se kuha 3 ure. Mož ima teto na jugu Italije, tako da je to receptura iz 1. roke. Je teta sicer Slovenka, priseljena dol, pa pravi, če govejo juho kuham cel dopoldan, mu tudi omake ni problem. Notri ne daje čebule, samo začimbe.

(Baziliko, timijan, origano, peteršilj, rožmarin... Kar ti srce poželi...)

Kako bi to shranila za zimo, pa ne vem, saj s shranjevanjem nimam izkušenj, še...

lidka

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

17. avg 2007 10:28

Recept prinesla iz Sicilije: Paradižnik očistimo semen, zrežemo na večje kose in damo na cedilo da voda odteče. V posodo damo paradižnik, dodamo še čebulo, česen, baziliko, sol, poper in kuhamo na malem ognju, da počasi vre. Ko čebula razpade je kuhano. Ohladimo, dodamo olivno olje in z paličnim mešalnikom zmiksamo. Pozdrav, antonija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. avg 2007 10:37

Romanad, poglej morda pa bi ti bil tale moj recept všeč: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6969 Sicer, sem našla eno zanimivo stran, ki piše vse o tem, ne bom jo tukaj prilepila, ker se mi ne zdi prav. Greš pod: Salsa di pomodoro Če imaš težave s prevodom se bereva preko ZS. lp Anamarija

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

17. avg 2007 13:40

Najlepša hvala za recepte bom poskusila. Kaj pa začimbe zraven paradižnikove omake? Se kdo spomni kaj je vse razen origana?

Saj vem da sem tečna, vendar bi res rada ustregla možu

Lep pozdrav!

Romamad

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

17. avg 2007 13:44

Saj ti je že Lidka napisala, rožmarin, timijan, bazilika, peteršilj, jaz včasih uporabim še drobnjak. Dobro skuhaj! jana 07

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. avg 2007 15:03

romanad je napisal/a:

Najlepša hvala za recepte bom poskusila. Kaj pa začimbe zraven paradižnikove omake? Se kdo spomni kaj je vse razen origana?

Saj vem da sem tečna, vendar bi res rada ustregla možu

Lep pozdrav!

Romamad

V paradižnikovi omaki dam le basilico in poper, če naredim pizzo pa dam v tisti omaki tudi origano, sicer pa najbolje veš kaj je tvojemu dragemu všeč. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti