Sladoled iz zmrznjenega sadja

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

tema odprta - 14. avg 2007 17:08 | ogledi: 9.447 | odgovori: 4

Če me spomin ne vara, je nekoč obstajal recept, kjer si enostavno dal v multipraktik zmrznjeno sadje, jogurt, mleko. Nato je bilo treba vse zmiksat in nastal je sladoled, ravno pravi za jest.

Ne vem pa količin in točnega postopka.

Če mi kdo lahko pomaga, vam bom hvaležna !

Lep pozdrav!

Polž

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

14. avg 2007 19:13

Jaz pripravljam sladoled iz zmrznenega sadja.Zmrznjeno sadje zmeljemo v masini,da nastane kasa,dodam vanilij sladkor(ali kaksne druge arome,stvar okusa),malo navadnega sladkorja,po tem pa pocasi dolivam sladko smetano(lahko tudi mleko ali pa sekt...)da nastane krema kompaktna. Uporabljam mesano sadje ali pa ene vrste sadja. lep pozdrav marmeladka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. avg 2007 1:40

Tak sladoled naredim tako, da dam v robotka najprej zmrznjeno banano ( zmrzujem olupljeno na 4-5 koščkov narezano), jo minutko ali dve pustim na sobni temp., nato jo na največji hitrosti zmiksam. Nato dodam borovnice, mogoče še malo malin in ponovno največji hitrosti miksam, dokler aparat ne preskoči na višjo frekvenco, kar je znak , da je opravil svoje delo. Nato dodam malo fruktoze ali pa agavin sirup in malo smetane in vse skupaj še enkrat zmiksam, toda tokrat na predzadnji stopnji. potem pa......hamsa.

Če si češ privoščit več smetane, jo lahko stepeš in na koncu vmešaš .

Za tak sladoled ne potrebuješ nobenega recepta, nimaš kaj falit.

bBanana naredi sladoled bolj kremast in  tako ne potrebuje  smetane.

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti