Razlika med ostro in mehko moko

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. jan 2009 11:01

Najbolj všeč mi je Lidkin komentar ko pravi, da" iz vsake moke kaj naredi". To je prava izjava prave kuharice. Bravo Lidka. LP hedonist

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. jan 2009 22:27

Uporabljam vse vrste mok. Kupujem jo v mlinu. Ko stopim v prostor kjer ropoče in melje, me morajo skoraj ven vrečt. Najbolj simpatična mi je tista prava mlinarica s predpasnikom (ups, predpasnik), ki je čisto bel od moke. Me je kar sram povedat koliko moke sem porabila v zadnjih treh mesecih. lp Vesna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jan 2009 23:14

Če bi vprašala naju z Rimljanko, nimava nič proti mlinarjem.... pri čemer misliva isti mlin.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jan 2009 6:21

frina je napisal/a:

Če bi vprašala naju z Rimljanko, nimava nič proti mlinarjem.... pri čemer misliva isti mlin.F r i n a

Dodaj še Blanchy, frina....

ja, ostro in mehko moko kupiujemo tam, pa še vse druge moke in zdrobe. Razlika med mehko in ostro moko je v debelini mletja.....bolj fino leta je mehka. Ostro uporabljam v glavnem za posipanje, da se testo ne prijema. Sicer pa z mokami ne kompliciram.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti