Buče?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. avg 2007 8:12

Evo, da ne rečet, da kažem le šavje, kaj zraste na mom bučniku ( ali pa se reče zelniku ).

muškatna buča ( kupil kos buče v Trstu in posušil seme ) in dve špageterici: 

pa še tale buča quintale:

pa še tale hokaido:

pam, da bo moja velika bela sestra napisala: uf, uf, kakšne slike,( da buč niti ne omenjamo ).

 

 

 

ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. avg 2007 13:09

Uf, uf, krasne buče, da slik niti ne omenjamo:) jaz mam tako rada buče, vendar pa so na tržnici salamensko drage, doma pa nikogar več ne prepričam, da bi jih spet zasadili, ker smo jih nekoč gojili, pa so nam med počitnicami popolnoma prerasle oba vhoda v garažo in sploh celo prednjo stran hiše... V bloku, kjer sedaj živim, pa še petršilja ne pridelam dovolj za sprotno porabo, čeprav raste ko nor v tistem voku na okenski polici:) Veri

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

15. avg 2007 14:12

Muffsy mislim da imate okrasne bučke, ki so se vam "oženile", se pravi da se vam je enostavno izrodila neka nova vrsta.To se pogosto dogaja na vrtu moje mame, ne vprašaj kakšne smešne buče so že zrastle tam, ko sta se recimo zkrižali jedilna in okrasna, pa so nastale ene velike bele bunke! Bliža se jesen in lahko narediš prav lep aranžma iz takih nenavadnih buč, dodaš koruzo pa kakšno balo slame, če si jo lahko izprosiš pri kakšnem kmetu....,raje kot da jih poješ Kristina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. sep 2007 20:22

Baje se po kuliniriki širijo neresnice, češ v Zasavju ne rastejo buče. To moram odločno demantirat.Tole je del ( brez tistega, ki je končal na mizi in tistega, ki še zori ). Za primerjavo velikosti sem spredaj dal dve košarkaški žogi, oranžno-rdeči japonske znamke hokaido. Tista zelena, muškatna, je težka 18 kg.

Pri uživanju buč, v zasavju, je en problem: v bližini se pogosto najdejo hude zverine, ki sem jih uspel ujet na spodnjem posnetku.  Baje so zverine iz rodu felidae, nekateri znanstveniki menijio da so to felis silvestris catus, vendar to ni zanesljivo ( morda bi rimljanka znala povedat kaj več ). Kakor koli, če je ena zverina dolga cca 2m pol si lahko mislite koliko so velike buče.

( Jernej, madonca, rabil bi večjega hudička).

Proxima in Veri, bodite lepo pozdravljene. 

 

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. sep 2007 21:45

ežoj, ežoj, kako ga biksaš....................................

Nisem ekspert za mačke, veš, morde prej za buče................

rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

21. sep 2007 21:55

Veri, če rabiš moškatno bučo za nekaj časa, ti podarim eno Luga di Napoli, samo jo moraš prit iskat in pripelji zraven kakega moškega, da jo bo nesel. Ima tam okoli 20 kg (raje kako več)...Slikica je pa tukajle http://www.kcb-samen.ch/shop/images/133490.j lp juhica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. sep 2007 23:58

Oh, če ima kdo kaj buč odveč in se jih že otepa, bi jih rade volje vzela (kakršnekoli vrste, barve in oblike)), ker jih res rabim za en zajeten okras....:) Se priporočam :) LP Zala

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2007 8:15

Veri in to zdaj poješ, ko smo vse buče "sfutrali" prašičkom.  Pa bi ja prej povedala no, ti bi jih pripeljala... jade

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. sep 2007 8:56

ežoj, bi malo zaupal, kje rastejo te buče? bom šla malo na sprehod tam okoli......  So pa tistele mačke sumljivo mojim podobne - pa še tri so, hahaha - ampak buč ne marajo, s seboj pa tudi nobene niso prinesle.....

LP

cervus

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

22. sep 2007 10:34

Mami je svoje buče že pobrala, jaz pa sem jih pustila in rasejo ko nore. Saj se sploh ne pritožujem, samo da nekaj raste, ponavadi mi vse prej crkne. :) Ugotovili sva, da moja sadika daje majhne zelene buče take elipsaste oblike, ki potem dobijo tako rumeno "kapico", njene pa so rumeno-oranžne z grozljivimi bradavicami in nekoliko večje. Mami jih že koristi v okrasne namene. :D Samo da so tiste njene bolj čedne kot moje zelene, tako da bom svoje najbrž izrezala za noč čarovnic, čeprav si bom polomila ali odrezala prste, ker so bolj majhne. Ugotovila pa sem, kako so nama najbrž zrasle: lani sem za noč čarovnic oziroma med jesenskimi počitnicami sploh izrezala ogromno buč (ja, v tem pač uživam) in semenje, ki je ostalo, vedno odnesla na kompost. Glede na to, da je letos jesen praktično prešla v pomlad, so semena očitno preživela in jih je mami "vštihala" v vrt z ostalim kompostom vred. Kaj pravite? :) Vseeno si moram nabaviti še kako bučo velikanko, haha, kakšen je šele to užitek pri izrezovanju zob in oči! LP Muffsy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti