Hruške

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

14. avg 2007 14:25

Uh, rdkapica, sem pozabila omenit, da hruske rastejo pri starsih in da marmelado naredi moja mami. Ob prvi priliki jo povprasam za recept in vam ga posredujem. Imajo pa tele:

 

 

LP

Jerneja USA

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

14. avg 2007 14:51

Moj recept 1 kg očiščenih, opranih in osušenih hrušk kuham v posodi toliko časa, da spustijo malo soka in zavrejo. Nato plin znižam na minimum, pustim jih še kake 10 minut, nato jih zmečkam v pire, dodam sok ene ali dveh limon, vrečko želina, 5o dag sladkorja in dve žlici žganja iz viljamovk, ker tudi marmelado kuham iz njih. Nato marmelado nalijem v kozarce in vedno vročo zaprem. Naše hruške so že same po sebi zelo sladke, zato je pol kg sladkorja več kot dovolj, ko pa kozarec odprem, ga shranim v hladilniku. Marmelada pride dovolj gosta za palačinke in mazanje na kruh. jana 07

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. avg 2007 15:15

Hruške izkoščičimo in olupimo. Zavremo malo sladkano vodo in dodamo hruške. Pustimo, da voda še enkrat zavre, nato jih odcedimo. Ohlajene zložimo na pladenj in jih damo zamrznit v skrinjo. Ko po zimi pečemo kakšen biskvit naredimo biskvitno testo, ga damo v pekač in po njem razporedimo še zamrznjene hruške ter spečemo. Pecivo je odlično. Pri nas to prkticiramo že kar nekaj časa. marelica

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

28. sep 2007 10:15

Jaz sem naredila krostato iz hrušk in nektarin, bila je zelo dobra, pa še hitro narejena. lejča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. sep 2007 11:35

Zmiksaj jo skupaj z ananasom, je zelo osvežilno. Olupi, nareži na koščke, jih cmari na arašidnem olju, dodaj pinjole in dobiš zanimivo omako za belo meso. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti