Torta z borovnicami in čokolado

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 13. avg 2007 9:53 | ogledi: 7.645 | odgovori: 13

v modelu 24 cm bi zelo rada spekla torto, ki bi mela eno plast borovničevo-skutine kreme in drugo čokoladno. mi lahko prosim poveste približne količine - za biskvit, ter za obe kremi, zlasti skutno-borovničevo? pa ne bi mela želatine notri!!!

pa prosila bi za bolj natančne nasvete, ker nimam veliko izkušenj,

hvala

nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

13. avg 2007 13:51

a mi noben noče pomagat :) no, sej sm se sama znajdla - sm pobrskala po kulinariki in vzela recept za biskvit Biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol (je za 26 cm ampak upam, d bo uredu tut v 24 cm), pri čokoladnih tortah sm ugotovila, koliko smetane gre na koliko čokolade ter dobila čokoladno kremo, sadno kremo pa sm vzela od Veri - Skutno-sadna krema, pa bom dala not pač borovnice namest kompota. zdej je sam še vprašanje, koliko sm zadela s količinami. upam, da bo ratal :) hvala vseeno in lep sončen dan še naprej nike

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

13. avg 2007 14:20

Nike, lepo, da si se kar sama znašla. Se pozna, da je poletje in čas dopustov, drugače bi imela po moje že celo vrsto nasvetov tule.

Mislim, da si kar dobro izbrala - biskvit se ti ne more ponesrečiti (če ga boš pekla v pekaču premera 24 cm, bo pač ratal majčkeno višji), tista skutno-sadna krema od Veri je špica, glede kombinacije čokolada:borovnice pa poročaj, kako se bosta okusa ujela med seboj.

 

Uspešno peko ti želim!

Blanchy

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

13. avg 2007 14:33

ja, blanchy, najbrž so res krivi dopusti :) no, ampak vseeno imam še eno vprašanje, na katerega odgovor me že dolgo muči!!! to se mi je zdaj zgodilo že tretjič (od štirih biskvitov, ki sem jih kdaj pekla hehe) in sem že ful žalostna. to namreč, da biskvit na sredini ostane surov - dvigne se lepo (sicer rata hribček), povsod naokoli je lepo pečen, le na sredini ostane surov "krogec". in ne vem, kaj narobe delam. vedno moram biskvit pokrit s folijo, da se ne zažge, in ga pečt najmanj pol ure dlje, kot je v receptu. je to mogoče krivo to, da dam količine za 26 cm v 24 cm (ker ne znam preračunavat količin) ali pa - jaz to najbolj sumim - to, da imam eno poceni pečico, ki smo jo dobili v kompletu s celotno kuhinjo - vse skupaj je bilo v neki akciji - in ima grelne cevke samo ob straneh, na sredini pa ne???? nike

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

13. avg 2007 15:19

Moje mnenje je, glede na tvoje opise, da je s tvojo pečico nekaj narobe. Če imaš še garancijo, se zbuni. Jaz se vedno, vztrajam, če imam dovolj argumentov in to do konca, ker se ne pustim tako poceni nahecati. Če ti ne bodo verjeli, jih pa povabi na degustacijo pečenja napol surovega peciva. Veliko uspeha želim, Pekarica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

13. avg 2007 16:25

hehe, Pekarica... ja, mislim, da garancija še velja, bom pogledala in jih poklicala. hvala za nasvet. kaj pa dogaja z mojo tortico? ravno narejena počiva v hladilniku. upam, da je vse skupaj dovolj kompaktno, da se ne bo vse skupaj razlezlo, ko bom odprla obod hehe... malo me skrbi sadna krema, čeprav sm jo naredila točno po navodilih. ampak se mi smetana ni hotla lepo stepst, mislim, da je blo malo premalo. upam, da ne bo to krivo za neuspeh... Blanchy, okus pa je zadnje, kar me skrbi - men grejo borovnice FUUUL dobro skupaj s čokolado. čeprav zgleda, da to res ni običajna kombinacija, glede na to, da ni nikjer skoraj najti kak tak recept. ok, zdej pa dost. saj najbrž vas ne zanimajo tolk ti moji kuharski podvigi :))) nike

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

13. avg 2007 18:15

Mene pa zanimajo,tako se tudi sama nekaj naučim,in res imam rada to kulinariko prav zaradi tega ker lahko vprašaš vse kaj te zanima v zvezi receptov pa ne samo receptov.Poročaj še naprej .LP golubić

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. avg 2007 18:36

Kaj, pa, če pečeš na prevročem? Prihodnjič znižaj temperaturo za 10 ali 20 st. C., špa boš vildela. Nikoli ne pokrivam biskvita, pa se mi nikoli ne zažge in v sredi tudi ni surov. rimljanka

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

13. avg 2007 19:29

rimljanka! ja, naslednjič bom kar takoj dla pečico na manj, kot je navedeno v receptu in tudi pekla ga bom 20 minut dlje :) - pa bomo pol videli, kaj bo :) a to, da so grelne cevke samo ob straneh, na sredini pa ne, pa misliš, da nič ne vpliva? - da se zato ob straneh veliko prej speče?? drugače pa moji tortici dobro kaže (golubić hvala). kremi sta obe ok, vse kaže zelo dobro hehe. če bo še dobra, potem sem izumla celo receptek za čokoladno-borovničevo torto, ki ga na kulslo še ni in ga loh pošljem :))) sm ful ponosna nase nike

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

14. avg 2007 9:07

Na kolko stopinjah pa pečeš biskvit? božena

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

14. avg 2007 9:12

dobro jutro. jst lih papam svojo tortico. je dobra, ma pa vsen dve napakci. prva je to, da je premalo sadne kreme (naredila sem iz 250 g skute, pol tok smetane in borovnic), tolk se je vpila v testo, da je je premalo. morm jo narest drugič lih za polovico več. druga stvar pa je to, da je testo preveč zbito!!! to se mi večkrat zgodi - zakaj??? če vse nardim po receptu :( je mogoče krivo to, da ga okol obrnem, zarad "šmarne gore"? kaj naj naredim, da bo lepo mehko? hvala.. nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti