Vampi

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

31. okt 2019 14:06

Ravno včeraj sem jih kuhala doma v bakrenem kotlu in to od celega bika.Bili so res temnejši,ampak ne vem kaj v klavnici delajo z njimi.Doma ne smeš več zaklati živali ampak pravi mesarji so jih očedili z obilo vroče vode,ravno prav vroče.Zamuden postopek,ampak po moje najbolj pravi

dvorana

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

3. nov 2019 13:46

Tole s čiščenjem vampov z vročo vodo mi pa nekako ne gre. Po moje lahko s tem vampi potegnejo priokus po neočiščenem? Ko smo še doma klali govedo in sami čistili vampe smo jih vedno prej s hladno vodo zelo temeljito sprali, potem smo jih za nekaj časa namočili v apneno vodo, potem pa smo jim z nožem in žlicami temeljito spraskali tisto zunanjo kožico - mreno. Na ta način sčiščeni vampi so krasno beli, pri prvem prekuhavanju z nekaj zelenjave brez vsakega vona. 

BABI 2+2

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8691

3. nov 2019 13:58

To sem slišala od mesarja, ko sem vprašala zakaj so vampi tako sivi, drugič pa beli. Rekel je, beli so namočeni v apneno vodo.

Pozdravček! 

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

3. nov 2019 17:36

Ali se vam zdi da je z apnom zdravoPri nas je mesar z ravno prav vročo vodo tudi vse spraskal dol trajalo je pa malo dlje kot z apnom

dvorana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. nov 2019 7:06

Nisem iz stroke ampak apna se v taki obliki res ne bi bala. Že tako se mi ne zdi hudo škodljiv, če ga ravno ne jemo z žlico, vampi so pa po namakanju še pošteno splaknjeni.

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 4. nov 2019 17:01

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

4. nov 2019 15:52

Jaz sem jih vceraj kupila narazane in pakirane v sparu. Pise pa na pakungi da so ocisceni in beljeni, seveda ne vem s cem. Ta teden jih bom skuhala in napisem kaksni so.

LP

pinguwin

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12642

4. nov 2019 18:56

pinguwin je napisal/a:

Jaz sem jih vceraj kupila narazane in pakirane v sparu. Pise pa na pakungi da so ocisceni in beljeni, seveda ne vem s cem. Ta teden jih bom skuhala in napisem kaksni so.

LP

pinguwin

  Jaz pa jih že dolgo časa kupujem v Hoferju, ravno danes sem jih naredila, so čisto v redu, preden vampe dam kuhati, čeprav so že nekoliko kuhani, jih vedno zavrem.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

13. nov 2019 14:34

Evo vceraj mi je uspelo kupljene-rezane in beljene vampe skuhat po receptu od rikota. Morem rect, da so bili zelo dobri, okusni in sploh super. Tako da jih bom se kupila, ceprav ne vem s cem so beljeni in mi je tudi vseeno Pa lep pozdrav!

pinguwin

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

14. nov 2019 6:23

Nekajkrat smo jih očiščene, obarjene in narezane kupili v Tušu, bili so beli~svetli, nakar je prodajalka rekla, da nam odsvetuje njihovo kupovanje in da jih naj raje kupujemo v lokalni klavnici kjer bi naj bili čiščeni brez kemije. So pa ti v klavnici res nekoliko temnejši. Danes bodo za kosilo pripravljeni po tržaško. 

vrtnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti