Vampi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. apr 2009 4:36

Zakaj otroci ne marajo vampov? Tudi moji jih včasih niso.  Mogoče tudi zato, ker jih v vrtcih in šolah nič dodatno ne razrežejo in so potem kosi preveliki. Zlasti otroci v vrtcih take kose resnično še teško grizejo. Potem se jim pa kompletno zagabijo. Kolikokrat sta se naša dva, ki generalno sploh nista zbirčna, pritoževala, da je meso kot "čikgumi", zato so ga otroci v vrtcu metali pod mizo. Zgristi ga niso mogli, pogoltniti tudi ne ....

Ponavadi moram kupiti že narezane in jih vedno pred kuhanjem še dodatno razrežem. Se mi zdi, da je okus potem dosti boljši.

Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. apr 2009 6:07

Jerneja imaš prav! Kar ti pravijo možgani ti ( tvoja kolegica) potem to naredi.

Tako sem jaz skuhala ovčji golaž. Pa pridejo obiski in še njim ponudim. Vsi ga zelo hvalijo in ko povprašajo, kako sem ga naredila, jim povem. Pol pa vsi rečejo, da če bi vedeli, kaj jedo, da potem ne bi jedli, ker ovca smrdi! Halo??????? Tu mi ni vse jasno. ko so jedli, je bilo dobro in ni smrdelo, potem pa naenkrat smrdi?

Kyara

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

17. apr 2010 1:24

Tudi pohani vampi niso slabi - seveda za ljubitelje vampov kajzar

Ruben  

član od: 28.3.2010

sporočila: 8

17. apr 2010 8:40

kako pa to narediš? Ali lahko prosim opišeš V naprej hvala lp Ruben Ruben

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

17. apr 2010 10:50

Ocvrti vampi (mislim, da je to Ivačičev recept) Sestavine: • ½ kg surovih vampov • 3 jajca • sol • moka • 2-3 pesti drobtin • poper • maščoba za cvrenje Vampe pravilno skuhamo, razrežemo na manjše krpice, solimo, popopramo, povaljamo v moki, potegnemo skozi stepeno jajce ( jajcu lahko dodamo tudi malo naribanega sira), nazadnje pa jih povaljamo še v drobtinah. Ocvremo jih v ogreti maščobi; naj bo ta tokrat malo bolj ogreta, čas cvrenja pa naj bo nekoliko krajši. K ocvrtim vampom ponudimo kako hladno omako. Kot priloga pa gre najbolj pretlačen smetanov krompir ali krompirjeva solata. kajzar

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

19. apr 2010 11:13

Draga kajzar! Tole me pa ponavljaš - s tretje strani te teme. Ne vem, če je ravno Ivačičev recept, je pa definitivno recept moje babice, in ena od specialitet iz njene gostilne v kateri so se zbirali kar zahtevni jedci že davno pred Ivačičem. Ta in še kar nekaj drugih gre pri nas iz roda v rod. Lep pozdrav vsem! saniteta

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

19. apr 2010 11:41

Res je Saniteta! Sem površno prebral in spregledal. Se ti opravičujem! kajzar

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

19. apr 2010 11:59

Jas pogosto kuham vampe.Vedno jih kupim vsaj tri kilograme,ker imam okoli sebe oboževalce vampov.Ko jih barim,jim že dodam česen,lovor ,šetraj in mi vrejo sigurno eno uro.Potem ohlajene narežem na tanko.Čebule dam vsaj en kilogran in jo popražim ,da postane že malo rjava,na to pa dam narezane vampe,jih pomešam ,zalijem in dodam česen,rožmarin,šetraj,kumino,košček oprane limonine lopine,lovor ,paradižnikovo mezgo,sol ,malo vegete in kar precej majarona.In tako jih dušim do mehkega.Zagostim jih z podmetom z ostro moko in malo mlete sladke paprike.Na koncu pa dodam mleti muškatni orešček. Vam povem so prijetnega vonja in dobrega okusa,še tisti ,ki jih niso marali so jih začeli jesti. Poskusite ,meni rata ,pa dober tek. zaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. apr 2010 12:00

Pa si Kajzar siguren, da paniraš surove vampe ? Mi je malo čudno, zato ker surove ponavadi kuhamo kar nekaj ur ,ocvrti pa so precej hitro in da bi se takrat zmehčali ? Tako da prosim še tebe Saniteta da poveš, kako jih je delala tvoja babica. Sicer sem jih že jedel in so zelo okusni res pa je, da jih imam rad tudi po tržaško še bolj pa s krompirjem v obari. lp hedonist

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

19. apr 2010 12:04

O Hedonist, nisem samo jaz površen :) Pod sestavinami piše, da jih (najprej) pravilno skuhamo... kajzar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti