Kvinoja popolno beljakovinsko živilo

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2007 7:58

Ne z amarantom ni teh problemov. juhica

čokolada1  

član od: 31.1.2008

sporočila: 1

12. feb 2008 15:37

čao!!! O kvinoji ste povedal tok velik,.,. kje je pa kak recept? Mi delamo iz kvinoe narastek, tko kot rižovega, zelo okusno,... kruh iz kvinoine moke-odličen skuham kvinojo v soku iz kompota,ohladim in postrežem s svežim ali vloženim sadjem,.. da o prilogahm prikuhah ne govorim OTROCI JO OBOŽUJEJO!! čokolada1

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. feb 2008 18:31

Jaz jo skuham in ohlajeno pojem z navadnim jogurtom. Odlicen zajtrk! slepakura

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

12. feb 2008 19:17

jaz jo uporabim pri sarmah ali čuftih ipd. namesto riža. S tem tudi ne pride do nezaželjene komb. beljak.- ogljikovi hidrati, robida

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

4. mar 2008 19:11

Na moje presenečenje je bila "bio kvinoja" danes na jedilniku v menzi, kjer se prehranjujemo med delom po izgledu in okusu je bila še najbližje kus kusu... z zelenjavno omakicio iz paprike in bučk. Prijetno presenečenje, moram rečt! mala zelena

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. mar 2008 19:28

To je pa res presenečenje. Bo treba večkrat jesti. Jaz sem pa kuskus jedla danes,... Jelenckova

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. mar 2008 9:16

Robida hvala za idejo. Včeraj sem delala čufte s kvinojo, ki sem jo ob tej priliki tudi prvič poskusila. Bila je hitro kuhana in tudi po okusu je dokaj podobna rižu. Ker nisem imela občutka glede količine oz. koliko naraste/se napihne, sem je dala malo več kuhati in nato kar vso v čufte. Mož, ki sproti poskuša kaj kuham za naslednji dan, je rekel, da so čufti zelo dobri, kot velik ljubitelj mesa pa je hitro pripomnil, da upa, da ne uvajam vegetarijanske hrane in da naj naslednjič dodam tudi meso. ajetam

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

11. mar 2008 9:58

Kvinojo skuham enako kot riž - dušim z zelenjavo. Odlična je v juhah, enolončnicah, kot priloga ali pa kar samostojna jed z zelenjavno omako iz bučk in jajčevcev. Mac

alim  

član od: 6.4.2012

sporočila: 57

27. jun 2012 20:11

Dan!

 

Malo bi obudila staro temo, če se da. Zanima me, ali se lahko kvinoja kuha na mleku (kot npr. mlečni riž, prosena kaša)?

Bi jo ponudila otrokom za zajtrk, pa ne vem, če bi bilo to ok. Kolegica pravi, da je bolje skuhati prej na vodi do suhega, potem pa zaliti z mlekom. Ta varjanta mi ni najbolj všeč, ker se mi zdi, da ima jed boljši okus, če jo kuhaš direktno v mleku. Kakšni predlogi, oz. izkušnje?

 

Lp, Alim

alim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti