Kuhinja do nazga

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jun 2002 15:13

Tanči, a ti moža takole po kulinaričnih forumih iščeš ali kaj? Oba sva že oddana Za starost se pa ne sprašuje, reče se le, da sva oba v najboljših letih (mar nismo vedno) Sva pa soledalca, ja. Bojan riše, jaz pa programiram KulSlo. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

TANCI  

član od: 17.10.2001

sporočila: 21

6. jun 2002 15:30

Jernej! Sedaj pa res ne iščem nobenega, ker je iskanje že mimo. Če bi ga, ga pa ne bi iskala po internetu, ampak bolj v živo....

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jun 2002 16:22

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. jun 2002 10:31

Poizkusite tale njegov recept : pripravite si raznovrstno zelenjavo -čebulo,krompir , čvetačo ,zeleno ,papriko ,bučke ,jajčevce......,jih narežete na koščke ,na trakove itd..Potem si naredite zmes iz 1 šalčke koruzne moke in 2 šalčk ostre moke ,ter dolijete toliko ledeno mrzle vode (jaz sem med vodo dala kocke ledu) ,da dobite gosto testo (bolj gosto kot za palačinke) in v to testo pomakate koščke zelenjave in takoj ocvrete v vročem olju.Solite ko je že ocvrto.Potem je zraven naredil omako iz kisa ,sladkorja ,česna ,koriandra (jaz sem koriader izpustila ,ker mi okus ne paše pa sem rajši dala petršilj) .No in potem ocvrto zelenjavo namakamo v to omako . POZDRAV MARTIKA Marta

Meta J.  

član od: 30.8.2001

sporočila: 14

7. jun 2002 10:44

Še moj prispevek k Jamieju. Njegov princip kuhanja je tak, kot pove v najavni špici: "stripped to bare essentials, the food, not me!" Skratka kuha z zelenjavo, ki je nikoli ne "matra" preveč, samo nareže in potem v pečico ali se skuha in eno enostavno omako. Nobenih pastet in se meša 3 uri in podobne dolgoveznosti. Uporablja ogromno zelišč, se mi zdi da mu je najbolj všeč timijan in vedno ali skoraj vedno so zraven limone ali limete. v nekem članku so ga celo imenovali "the famous lemon squeezer"! In zelo veliko je receptov z ribami, ki jih ne cvre ampak vedno pripravlja v pečici. V njegovi drugi knjigi (od treh, ki so izšle) pa naprimer sploh ni nobenega recepta z govedino. Samo ribe, jagnjetina in perutnina. Pri sladicah ne gleda na maščobe in kalorije - ampak so "Wicked", kot trdi sam. In ko ga gledaš, se zdi vse zelo enostavno. Obe angleški knjigi imajo v MK Konzorzij, na Slovenski cesti. Ja dober je. Ravno prav packa, da veš, da ga stvar veseli in zabava in da se mu hrana ne gabi in ni tako sterilen kot naprimer nemško/avstrijski Lafer, kjer je sicer vse krasno in rostfrei in čisto in pospravljeno, sicer v redu, ampak čisto drug stil. . Meta Jurc

ajatutaja  

član od: 17.1.2002

sporočila: 1

18. jun 2002 13:43

Hello nagci ! Testu za cvrtje, opisanem v enem od predhodnih komentarjev se reče tempura(to sigurno poznate). Moram reči, da je to super zadeva za nahitro in zelo hrstljavo pride. Jaz sem sicer namesto koruzne moke dala polnozrnato+ostro in nisem delala zelenjave, temveč sadje. Jaboljka na koleščke, ven sredico, da pride luknjica na sredini, namočiš v testo, ocvreš... super. Kalorie-bombe sicer, sploh če po moje daš gor še malček Nutelle... seveda pridejo v poštev tudi banane in preliv iz medu/sezam (kot v kitajskih restavracijah dobiš) ali ananas. Btw. Serija je zelo fajn, tamau je zelo zelo lustkan, vidi se tudi, da je res spreten v kuhinji. Dober tek vsem. U. Urška Zevnik

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

20. avg 2002 22:41

Jst pa mislim, da nas zenske veseli, da koncno vidimo moskega, ki je z vso svojo duso v kuhi in to nardi cist mimo grede, ker je to itak vedno (skoraj vedno) "zenska stvar" in me se najveckrat sprasujemo na poti iz sluzbe: "Kaj bi pa danes kuhali?" Da ne pozabim omenit polno vzdihovanja zraven. LP Sycia

babadato  

član od: 8.8.2002

sporočila: 13

21. avg 2002 14:57

Dragi moji! Če želi imeti kdo njegovo knjigo, naj se napoti v knjigarno VALE NOVAK na Wolfovi v Ljubljani. V predprodaji: 7.500 sit Uživajte v ustvarjanju dobrot. Barbara BARIČ

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

21. avg 2002 23:14

Sycia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti