Darilo za nosečnico

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 10. avg 2007 9:32 | ogledi: 7.833 | odgovori: 22

Potrebujem kakšno lepo idejo za darilo in sicer mamico v 5 mesecu nosečnosti.

Oprema za dojenčka odpade - ker še ni znan spol. Vadba za nosečnice je že podarjena.

A imate kakšno fajn idejo?

Hvala

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

10. avg 2007 9:38

darilni bon npr DM,velike majice,kreme pa najbolj grejo v promet,pa srečno! senka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2007 9:42

Mislim, oprema za dojenčka se da kupit, tudi če spol ni znan, no... Pliškoti, igračke...

Za nosečnico? Kaka knjiga, zanjo, otroka?

Kozmetika in krmee zanjo... Masaža obraza... Masaža nosečnice...

Saj se da kupit, ker to, da je noseča ni konec sveta, trajalo bo pa še 4 mesece... Jaz sem dobila stvari tudi za PO nosečnosti.

lidka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

10. avg 2007 9:44

Z darilnim bonom ne moreš zgrešit. Balenka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

10. avg 2007 9:47

V zadnjem času sem imela veliko nosečk v svoji bližini in vse so mi po tistem, ko so že dobile darila, povedale, da so bile najbolj vesele darilnih bonov Babycentra, Ariela, H&M-a, DM-a, Cityparka ... ker so lahko same kupile za otroka, kar so potrebovale. Lahko so ga unovčile šele par mesecev kasneje, ko so spet potrebovale kakšno stvar. Lahko pa ji podariš kakšno fajn masažo nog (ker so zelo pogosto otečene) ali pa kar celega telesa. Mogoče nosilo za doječka, ki ga bo potrebovala čez 4 mesece, ko ga bo odpeljala iz bolnišnice - tukaj mislim, da ne igra vloge spol otroka. Na splošno mi je vse v zvezi z deljenjem na roza in modro blazno nesmiselno, saj danes oba spola nosita vse barve oblačil. P.S. Vidim, da sem pisala istočasno kot lidka in Balenka. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 10. avg 2007 09:48:08

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. avg 2007 9:55

Se strinjam to z boni, s temi ne moreš zgrešit. Pa ne mislit, da je to neosebno darilo, to je še najbolj praktično. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. avg 2007 10:01

 

Kaj pa album o prvih otroških letih? Kar lepe že dobiš, vanj lahko mamica za začetek nalepi že prve posnetke z ultrazvočnega pregleda, potem pa lepo po vrsti, slikice po rojstvu, pa kasneje prvi laski in podobno, dogodki vse tja do prvega šolskega dne.

Mi imamo za oba otroka take albume in jih je prav prijetno listat, pa brat zapiske, kaj so otroci počeli in kako govorili v določenem obdobju. Pospremljeno  s fotkami je to pravi sprehod skozi nek čas, ki se ga vsi radi spominjamo.

 

Imaš jih v vseh knjigarnah. 

Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. avg 2007 10:24

Ja, saj res. To se še spomnila nisem, albumi za bebice. Tisti mi je lep od Anne Geddes, jih je pa še cel kup v slovenščini, eden se dobi tudi v Baby centrih. Jelenckova

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

10. avg 2007 10:41

Da še jaz pristavim piskrček.. Nosečnicam sem že pogosto podarila album, vendar vedno 2, eden ostane staršem, drugega pa ima otrok, ker iz lastnih izkušenj vem, kako je ko se odseliš od doma, pa je pol "fajt" kere slike lahko odneseš, katere pa bodo ostale pri starših .. LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. avg 2007 12:06

Jaz sem bila zelo vesela vsega, ampak najbolj prav so mi pa prišle (sicer šele zdaj) majice z glooooobokim izrezom - za dojenje so najboljše, ker sicer takih ne nosim, zdaj pa je to edino praktično... Samo kot ideja. In pa še enega favorita imam: blazina za nosečnice in za dojenje - to mi je naredila ena prijateljica, tako veliko, da lahko ob njej sediš, dojiš, ležiš,... se pa dobijo tudi za kupit in je res fajn zadeva (sem jo dobila tudi od svaka in njegove družine, samo sem jo že imela in sem zamenjala - torej spravi račun, da lahko zamenjajo, če bojo že meli karkoli boš že kupila!!!) Tudi velike majce so super, sploh za doma, samo midva mava velikih T-shirtov že itak več kot dovolj (malo pomisli, kakega ma partnerja, če je velik in se tako razumeta, da si lahko njegove sposoja, potem nima smisla, da ji kupuješ velike majce...) Pa če veš njeno številko in stil lahko kako obleko za nosečnice, tako "na loose", torej ohlapno, vsaj jaz sem se najboljše v takem počutila... Sicer pa razne prčkarije: varovala za vtičnice, blazinice za prsi, tisti aspiratorček za nosek, termometer za vodo in otroške brisače, termometer za otroka, hladilno mazilo, krpice za umivanje, vata, gazice, plenice (tetra - bombažne in za enkratno uporabo), podloge za previjanje ko kam greš... to je vse tako, da je vseeno za spol, je pa zelo praktično in se kar nabere... Če bi ji rada dala veliko darilo, lahko vse te zadeve naložiš v torbo za previjanje. Če je bolj picajzlasta, bo mogoče hotela met tehtnico za otroka, stekleničke in dudke, samo tu so marsikatere mamice natančne, da hočejo met točno določeno firmo,... Podobno je z raznimi kengurujčki, gugalniki in temi zadevami - je včasih fino, če zbere barvo in model... (meni je sicer vse všeč, ampak niso vse take;) Brezskrbi ji pa po moje lahko kupiš sling, jaz sem si ga ravno včeraj sešila (mala je bila cepljena proti TB in je celo dop. spala, pa sem lahko šivala, hehe:) in se super obnese, pa še uporabljala ga bo lahko že od rojstva dalje, kar za razna nosila in kengurujčke ni mogoče. Lahko ji daš nosečniško vadbo v vodi ali pa enostavno kar kak izlet ali kino jockerja, večini nosečnic paše it malo ven med ljudi, ampak se jim ne da ne vem kaj počet in je kino krasna dejavnost (vsaj sodeč po pogovorih z ostalimi nosečkami), pa ji napišeš zraven na čestitko, da ker verjetno po porodu ne bo mogla kaj dosti v kino hodit, naj se zdaj naužije..., saj ni treba, da je vse povezano samo z naraščajem, ni res?;) Albuma in dnevnikov sem bila tudi jaz zelo vesela, imava zdaj dva otroška dnevnika in en album za slike. Nič ne de, bo pa še en za naslednjega, pri drugem itak manj stvari dobiš;) Večina ljudi nama je dala oblekice, vendar večinoma (proti pričakovanjem) za starejšega otroka, kar je tudi super, zdaj mava malo tega, malo onega. Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 10. avg 2007 12:07:56

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. avg 2007 12:09

Aja, če bi rada sestavila darilno košarico na to temo imaš ogromno idej na netu: "baby shower gift basket" daj v googla, pa maš. Ali pa samo vprašaš kako mamico, kaj vse rabi na določeno temo; recimo če ji češ dat vse za previjat ali vse za kopat,... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti