Mehke brisače

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. avg 2007 16:20

Kapo dol pred dragičko, ona je še iz stare "dunajske šole", ha,ha. Moje brisače so tudi trde, pa dam veliko mehčalca, sušim v senci, pa nič ne pomaga. Sicer pa, dobro ste pogruntale - piling, celulit......kaj vse se človek nauči tu gor, ha,ha. Da bi jih pa likala......mi ne pade na pamet, je itak preveč drugih stvari, ki se morajo likati. Omare pa.......kot je rekla Anja......kakor kdo, kajne? pa lep pozdrav! galja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. avg 2007 16:50

Ja, res zanimive pogrunatvščine..... Vsekakor pa so mehke brisače iz sušilca. Veliko stvari ni treba likat, če jih zložimo pravi čas. Moje perilo ni nikoli smrdelo po plastiki, edino kar se je ščasoma res zgodilo je to, da se je malo skrčil bombaž. ham-njam

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

9. avg 2007 16:57

Kaj pa kvaliteta brisač? Pa koliko so stare? Mene sigurno ne prepričajo določene Svilanitove, ki še po ne vem koliko pranjih ne vpijajo vode. Joj.... za znoret. Sicer pa jaz perem normalno, sušim v senci ali soncu, dodam sicer mehčalec, ampak nimam težav s trdoto. Trenutno imam brisače, ki sem jih naročila v enem katalogu in moram povedat, da je bil komplet (cca) 8 brisač 20€ in jih nebi zamenjala za nobene Svilanitove. Mogoče pa je odvisno tudi od pralnega praška?! alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 09. avg 2007 16:57:59

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. avg 2007 17:17

Če prav vem, imajo brisče različno kvaliteto in različno ceno. Meni se zdi, da je že pri novih mogoče ugotoviti vpojnost. Ene bolj, druge manj.

Brisače sušimo na prostem, včasih jih posuši veter, včasih sonce, včasih pa sobna temperatura v sušilnici. Meni so všeč, če dišijo po mehčalcu.

Jih pa ne likamo, razen v izjemnem primeru, če se zaležijo mokre in pozabljene v pralnem stroju. No, ja, mogoče pa se to zgodi samo pri nas .

 

F r i n a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. avg 2007 17:24

Svilanitove brisače se morajo prati xxx-krat, da niso več mehke in končno vpijejo vodo. Če perem Svilanitove, jih ožemam na manj obratih, da so na koncu bolj trde.

Aja, moja tašča (ki ima rada mehke brisače) je imela dolgo probleme, ker je imela pralni stroj, ki je ožemal na največ 600 obratih. Potem si je kupila nov pralni stroj, ki ožema na 1000 obratih (ali celo več) in zdaj ima končno mehke brisače.

alexis, ne vem kaj se bi naj pojmovalo pod "kvaliteta brisač"? Meni je brisača pač sredstvo za obrisat in to je to. Ko se katera prastara brisača začne parat, jo pa raztrgam in jo imam za pomivanje tal.

Anja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. avg 2007 20:12

Kvaliteta brisač je zame tista, ko lahko s sebe obrišem vodo po tuširanju ali kopanju. Žal so vse današnje brisače, ki so drage in se tretirajo kot zelo kvalitetne take, da vodo le "razmažejo" po telesu. Žal, ampak tako je. Šele po nekaj pranjih so zares uporabne.

Enako se mi dogaja s kuhinjskimi brisalkami. Zdi se mi, kot da bi bile malce plastične....., res, ne vpijejo takoj in jih res moram večkrat oprat in ful zlikat, potem pa nekako gre.

 

titta

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

9. avg 2007 21:24

Likate kuhinjske krpe in brisače????? Kajica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. avg 2007 21:27

Brisače izjemoma, tistih 50 kuhinjskih krp na teden pa - vsak teden. Pa to z užitkom ! F r i n a

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. avg 2007 21:28

ne , samo kuhinjske krpe. Brisače ne.

Roko na srce - bolana sem na to, da so kuhinjske krpe zložene "na rob" v omari. Kaj si morem. Od vseh ostalih stvari pa ne likam nič kaj drugega kot srajce in bluze. Pa še kakšne hlače, ki to zahtevajo. Pa še to le sproti.

titta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. avg 2007 7:04

Jaz perem z pralnimi oreški, pri splakovanju dodam kanček mehčala zaradi dišave in brisače so dosti bolj mek+hke, kot po pranju z praški. Jih pa ne likam. Likam pa kuhinjske krpe, ker jih enostavno imam toliko, da nezlikane ne grejo v kredenco. Kup je enostavno prevelik.Kaj pa morem, vedno ko vidim kje lepo krpo, jo kupim. Edimi pogoj je, da ni tenka kot flus papir. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti