Čiščenje dekor vrečke?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 9. avg 2007 8:04 | ogledi: 1.663 | odgovori: 5

Zanima me, kako očistite vrečko za dekoriranje slaščic. Kupila sem jo pred kakimi petimi leti in je že marsikaj dala skozi, kar se ji tudi pozna. Znotraj je še lepo bela zaradi premaza, od zunaj (kjer je bolj tekstilna struktura) pa ... no... spreminja barvo. Poizkusila sem že z detergentom, praškom za pranje, okuhavanjem,... ampak izgleda še vedno umazana, čeprav jo perem na vse kriplje.

Kakšen nasvet?

Staša

jeri  

član od: 28.7.2007

sporočila: 6

9. avg 2007 15:52

Jaz jo perem kar v pralnem stroju.Je pa res da je cela iz blaga.Dam jo kar na kuhanje in je po nekaj letih še vedno kot nova. jeri

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

9. avg 2007 16:34

strinjam se ,v prali stroj pa bo! senka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. avg 2007 16:40

Staša, ker gre za "delovno orodje", se sploh ne bi sekirala, da se ji pozna, da je že kaj "dala skozi". Če ti veš, da je čista, in če še funkcionira v redu (da npr. vsebina ne izstopa skozi blago v kapljicah), me pomanjkanje "lepote" ne bi motilo. teta torta

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. avg 2007 17:00

men se pa zdi, da mi vse grdo smrdijo (po taki bruh smetani), pa jih perem s prilom... bannanna

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

9. avg 2007 17:51

No, saj to.... tudi ta malce smrdi, čeprav jo perem bolj temeljito kot gate…. Skoraj si jo ne upam v pralni stroj vreč, ker ima tak fajn premaz, da bi mi jo bilo res škoda, ker mi je super. Mene niti ne moti toliko, ampak zdaj me je prijateljica prosila, naj ji jo posodim, pa me je malo zvilo, kaj si bo mislila…. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti