New york

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 8. avg 2007 15:01 | ogledi: 18.278 | odgovori: 29

A mi lahko kdo priporoča kak hotel srednjega ranga na Manhattanu? Takole iz lastnih izkušenj, web strani imam čez glavo dovolj; nekaj imam izbranih, ampak me zanimajo izkušnje tistih, ki so tam že spali; zanima med predvsem Midtown ali vsaj temu bližnje lokacije. mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. avg 2007 16:40

Ground zero... Hotel Hilton na 6.avenue, dostopen tudi za naš žep, dvakrat preizkušeno. Srečno pot! Kaj greš z letalm? lp Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2007 17:27

Sem mislila preplavat Atlantik, pa je predolga pot do zahodne evropske obale, ali do severne, pa je hčera nekaj gundrala, da se bo utrudila. Pa greva kar z Dunaja z letalom, ampak z varno letalsko družbo, Emirates, ki je v lasti dubajčanov, torej muslimanov. Teh pa zaenkrat še ne razstreljujejo. Za Big Apple pa ne vem, morda  tam zletim v luft...boma vsaj na kraju dogodka, hehe...

 

Tale Hilton je pa zanimiva reč, za stranišče bom morda še imela dovolj denarja, če ga je seveda treba plačat. Če ne, bo pa za kavo in razglednicoza anamarijo1...

 

Mamamia

mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

8. avg 2007 17:39

Ej ravno te dni je moj hči tam dol. Lani, ko smo bili skupaj, smo spali v hotelu Sawoy.(sta dva).Ta ima še eno ime spredaj (mislim, da park sawoy). Leži pa na 56 ali 58 ulici in ima odlično lego. Je bilzu brodwaya (peš 10 min) in central parka(3 min). Cena za sobo (ta moment) je 175 $, spijo pa v sobi lahko 4 osebe. Sobe so skromne (nekatere tudi že obnovljene), vendar čiste, dobiš tudi zajtrk, ki vsebuje eno skodelo kave in krof, rogljič ali maslo in marmelada. Se da v tem hotelu zelo dobro preživet. Za cene vem, ker smo pred mesecem rezervirali sobo za hči. Če te še kaj zanima povprašaj. swarovski

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2007 18:04

No, takšne izkušnje iščem. Tale park sawoy sem imela na seznamu, ampak vedno raje vprašam, če je na tako dobri legi, kot je ta, prenočišče z zajtrkom za povrh, tako poceni. Sama sicer iščem sobo za dve osebi, grem pa zdaj kar gledat na web stran tega hotela, kako in kaj.

Te dni sem čisto v tem, ker sem ravno včeraj hčeri in prijateljicam rezervirala hostel v Barceloni - če koga zanima, ob ulici Rambla za 29 evrov na na noč v troposteljni sobi.

 

In če še koga zanima NY - ker tisti trenutek, ko sem našla karte za 335 evrov, povratne,s taksami vred, z dunaja, z družbo emirati, nisem imela pri sebi 700 evrov za dve, so mi jih do naslednjega dne, ko sem napraskala denar skupaj,  seveda prodali, ampak sem potem našla nekaj dni kasneje  še vedno ugodno varanto, 385 evrov. ZA ta denar se pa splača v NY, kaj pravite?

 

swarovski, bom vesela kakršnih koli informacij od hčere, ko se vrne. Hvala v naprej, Mamamia

mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

8. avg 2007 18:25

Saj sva na vezi vsak dan. Tam imajo sedaj poplave na subveju. Drugače je pa noro pravi. Ona je še zelo mlada pa že drugič v NY. Ravno danes gre na musical (ga vsi obožujemo )na Brodwayu in sicer bo gledala-poslušala Mama Mia. Je muzika moje mladosti in zato tako priljubljen musical pri meni. Njena karta je bila dražja ,ker za NY dobiš ugodne cene, ona pa je letela v Boston, ker je v bistvu tam nastanjena. swarovski

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. avg 2007 18:38

joj, ne mi vzbujat skomin po new yorku. v drugi polovici avgusta naj bi šla tja za 16 dni službeno. žal ne bo nič. na poti je prestolonaslednik, ki že sedaj zahteva, da se posvečam zgolj njemu. new york pride ponovno na vrsto čez dve leti. mimika

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. avg 2007 21:04

Jaz bi tudi šla....New York je ena izmed mojih najbolj željenih destinacij, ki bi jih rada obiskala...ampak trenutno imamo druge prioritete (beri otroci)... ampak 1x v prihodnosti pa vsekakor grem tja!! Mamamia, kje pa si našla tako poceni karte? LP katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2007 22:37

katjuska, tudi medve s hčero sva si želeli videt NY, moški del družine pa sploh ne. Pa sem brskala po spletu, začela sem kar z našim www.lastminute.si. Ko sem si šla ogledat pod new york, sem kar na slepo vtipkala datum in se je pokazala neka ugodna ponudba. Potem sem tipkala še naprej, več datumov, pa našla še cenejše variante...

Tako da preko omenjenega naslova najdeš marsikaj, samo malo časa si moraš vzet, da kombiniraš datume in pregleduješ ponudbe. Pa tudi www.condor.de ima veliko zanimivh letov, doslej najcenjše, kar sem našla, je bila vozovnica za 198 evrov, povratna karta Muenchen - Havana (ker pač vneto iščem tudi Kubo). Tam imaš sportno ponudbo za dolge lete po 99 evrov v eno smer, potem pa kombiniraš za nazaj in tudi najdeš poceni varinate. Pa še sčasoma ugotoviš, kdaj se kam poceni leti in kombiniraš.

 

Mimika, bom pomislila nate v NY.

  

Tudi medve s hčero bova šli na kak musical, to je treba videt, pravijo, pa še kaj imava v načrtu v tednu bivanja, kolikor bova tam.

 

Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. avg 2007 23:03

Mamamia, hvala za poduk. Zanimivo vedeti tudi za druge destinacije. V Big Applu pa maksimalno uživajta. LP katjushka

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

8. avg 2007 23:13

oh, new york, new york. na seznamu naslednje poletje, če ga ne prehiti kakšna moskva, oziroma havana:P lepo se imejta in srečno pot:) iversonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti