New york

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

9. avg 2007 7:25

Še nekaj let kreditov, potem pa Amerika - here I come! Kozmeja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2007 8:03

Midva načrtujeva NY drugo leto, oz. takoj, ko bo možno. Sva čist trapasta in komaj čakava...

Mamamia, nama boš ti kaj svetovala, jaz si zaenkrat še ne predstavljam vsega tega: Big Apple...

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. avg 2007 09:06:19

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. avg 2007 9:12

Naj mi bo dovoljeno ( in oproščeno ), nasvet za tiste ki planirate obisk ZDA. V ZDA ne greste zato, da bi občudovali hotelske sobe. Hoteli so dragi, in boljše je planirati rent a car ( saj itak v ZDA nikamor ne prideš brez avta ) in prenočevanje v kampih. Kampov je zelo velik in so zelo poceni, pa vsak še tako zanikrn ima dobro kopalnico za tuširanje. Cene kampov ( da se pogledat tudi na internetu ) max. 25 $, to je že zelo drago, v nacionalnih parkih pa je 5 $. Cenejše je tudi prenočevanje v motelih, dobi se že za cca 50$. Res je, da parkiranje v velikih mestih zna bit problem. ežoj

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. avg 2007 9:23

Ežoj, zdi se mi, da še nisi bil v NY. Kampiranje in avto v NY??? Midva sva potovala po vzhodni obali in ko sva šla v NY, sva avto pustila daleč zunaj in lepo z vlakom in metrojem, predvsem pa ogromno peš. NY je fajn, ampak takole poleti za moj okus čisto preveč oblegan. Verjetno nikoli nisem stala dlje v vrsti kot za Empire State building Potem je bilo pa še na vrhu tko natlačeno, da niti dihat nisi mogel. In mamamia, pripravi denarce, tam je toliko stvari, ki delajo skomine... sem se kar naprej spraševala, zakaj nimam kakega očeta, ki bi mi dal kartico z neomejenim kritjem za popotnico;-) Sicer pa: Emirates so zakon! Če se le da, letim z njimi. Pa še dva slovenska pilota imajo. strelka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

9. avg 2007 9:27

Ežoj, odvisno od tega, kaj hočeš videt. Punce si želijo videt NY in so pač cene hotelov temu primerne, drugi pa smo rajši v naravi in so večja mesta po nekajtedenskem vozarjenju po divjini že pravi bavbav. V ZDA sem bila pred šestimi leti (Divji zahod) in so bile cene motelov tam okoli 25-30$ (seveda je k temu pripomoglo tudi pogajanje, AAA kartica in kraji bogu za hrbtom). Vsak dober nasvet pa seveda vedno pride prav. Kozmeja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. avg 2007 9:42

V NY sem bil 15 dni, resda brez avta. Strelka, saj sem mislil eno tako kombinacijo, prespat nekje v kampu pol se pripeljat bližje mestu pol, s javnim transportom. Mene so tega naučili v Chcagu ko sem za dve uri parkiranja plačal 25 $ ( pred tremi leti ). Sicer, ne svetujem mamamii, da gre s punco v kamp, moj nasvet je bolj na splošno. ežoj

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2007 9:47

Jaz sicer v ZDA hodim h kolegici, pa je zastonj!!! Pa še avto dobim, si sploh ne želim nič lepšega. Seveda ona dobi obratno, ko je pri meni... Zdajle se bo poročila in moja sestra gre na poroko, mi jo bomo pa obložili s slovenskimi darili... Juhuhu...

Sicer sem pa dogovorjena za popotovanje, ko sem bom ustavljala pri družinskih kolegih po državi. Če bo pot dopuščala, seveda. Da bo malo lažje. Pa bolj fino, itak.

Sicer pa NY ni za kampirat, vsaj po mojem mnenju. Škoda, ker nimam nobenih znanstev tam, mamamia, bi še tebi kaj zrihtala...

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. avg 2007 10:14:50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2007 10:10

Da bi s hčero šla sama v kamp pa se potem vozila vsak dan v mesto - hvala lepa. Izguba časa in denarja. Zato raje dam nekaj več, pa spim v središču mesta. O tem sem si na jasnem. Ker tokrat gremo gledat NY, mesto, ne pa občudovat narave. Ko bomo šli to varianto, bo pa rent a car, jasno. Ker tudi vsa naša potovanja so bila takšna, da smo spali po poceni sobah in se vozili z najetimi vozili ali javnim transportom,s aj samo tako lahko spoznaš življenje v neki državi.

Zato sem za NY prosila točno določeno informacijo: kakšne izkušnje ima kdo s katerim od hotelov na Manhattanu, nižji cenovni rang. Ker kot je rekel  ežoj: ne grem občudovat notranjosti hotela, pač pa gledat mesto. Potrebujem sobo s čisto posteljo in kopalnico, v spodobnem predelu, da me ne bo strash hoditi zvečer po stranskih ulicah.

Kar je svetovala swarovski, je super, samo je hotel v tistem terminu žal že zaseden.

Ni pa panike, ker grem tja šele aprila, avgust je zaseden s Parizom, september z Makedinijo in če bo malo sreče, november z Marokom.  Potem pa strogi varčevalni ukrepi, da bo kak dolarček ostal še za tisto,kar NY ponuja (o shoppingu pa že imam info iz prve roke, je prijateljica tri mesece živela tam in se družila z domačinkami, tako da res ve, kje se da kaj dobrega in poceni kupit).

Mamamia

mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. avg 2007 11:11

Pozdravljena V NY sem bil s kolegi leta 2000 na maratonu. Prenočevali smo v hotelu Pennsylvania, v samem centru Manhattna. Za ta hotel smo se odločili, zaradi neke kao varnosti, ker smo takrat NY doživljeli kot nek bav bav iz petkove TV nadaljevanke. Soba v hotelu je bila dokaj obupna, cena precej pa Manhattnovska. Če bi se ponovno odločal, bi vsekakor izbral kak hotel v ne tako ekskluzivnem delu mesta, Brooklyn npr. Razdalje pa se z malo volje da premagovati tudi peš. Mogoče bi pogledala v Lonely planet, kjer je opis tako rekoč vsake luknje na tem planetu. Drugače me pa NY ni ne vem kako navdušil, se bom raje vračal v London. lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 10. avg 2007 11:25:35

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. avg 2007 12:41

Mamamia sta kaj pogledali hostle? Moja hči je letos pozimi spla za 20 $ na Manhatnu v sobi za 3. Samo ne vem kakšno politiko imajo za tiste ki imamo že malo starejše EMŠO. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti