Fasada demit

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. avg 2007 9:23

vanja, najbolje bi bilo, če najameš arhitekta. imajo veliko idej. res nekaj stane, vendar se splača. mislim, da so časi samograditeljstva in lastnega projektiranja hiš mimo. če ti naredi samo idejni načrt, stvar sploh ni tako draga. vložen denar se hitro povrne, saj točno veš, kako bo obnova potekala. najdražje je, da med samo gradnjo prihaja do sprememb. poleg tega pa hiše ne prenavljaš vsak dan. če si vsakič znova zadovoljen, ko prideš domov, odtehta nekaj starih stotisočakov. nekje (morda tukaj) sem prebrala, kako izbereš arhitekta. če ti je všeč njegov/njen stil oblačenja, potem je pravi. zanima me glede izolacije. arhitektka se zavzema za stekleno volno, češ da bolj diha. fasadni mojster priporoča stiropor. na nekem sejmu so kazali poskus, s katerim so dokazovali, da novodobni stiropor diha. tako, daše vedno ne veva ... mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. avg 2007 9:58

Jaz sigurno priporočam arhitekta. lidka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. avg 2007 10:55

Kaj pa pravite na fasado, ki bi bila do prve plošče barvna, od plošče do strehe pa lesena? Midva z možem sva še vedno v fazi načrtovanja, risanja,... Zrisala sem hiško, ki bi imela takšno fasado, kot sem omenila (hiša bi bila v celoti grajena z opeko). Ima kdo izkušnje s takšno hiško - fasado?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. avg 2007 11:04

Barvan ali naraven les, ki se postara? lidka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. avg 2007 11:14

Les bi bil impregniran in pobarvan (bolj svetlo).

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. avg 2007 11:30

Pa zakaj ne bi razmišljala do prve pločše o kaki strukturi? Naravni, ker bi iemla gor les? Kaki okrogli kamni vdelani noter? Ali pa sploh kamen?

Ne vem, do prve plošče barvno? Nekeko si ne predstavljam, razen:

  • a je hiša pritlična, masardna
  • a je do prve plošče klet?
  • se pravi bi bil bivalni prostor, fasadiran z lesom?

 

lidka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. avg 2007 11:57

Na tem naslovu je kar nekaj takšnih hišk: v bistvu ima hiša poleg temeljev, samo eno ploščo, na vrhu je mansarda...Kleti ne bo (bom raje imela shrambo s klimo). Jih boš kar opazila npr. hiša št: R118S... http://www.rihter.si/reference/gotove_hise Ogromno je različnih izvedb. Tale link sem našla v naglici. Samo malo me skrbi, kako bo treba kaj vzdrževati takole fasado.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. avg 2007 12:53

Aha, razumem. Meni je zelo všečno, moram rečt. (pa mi je nasploh všeč naraven material...).

Barvat bo treba, res ne vsako leto, pa vseeno. Če bo les moker, bo propadal. Saj veš, ko pada dež, piha in vleče v eno stran hiše... Malo premisli, če se ti bo dalo vse barvat še enkrat.

Jaz bom dala fasado čez celo hišo. Ograjo bom pa dala delati iz macesnovega lesa, naravno, ki se bo v parih letih posivil. Tudi fasade delajo takšne! So bolj okrasnega značaja pa vseeno. Pekarna Grosuplje, Dolenjske toplice...

lidka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. avg 2007 14:53

lidka, kje ste kupili macesen? midva ga tudi iščeva za nekaj zunanjih zadev, vendar je kar težko dobiti dober višinski oziroma gorski macesen. trgovcem ni za zaupat, najboljše ga je dobit direktno od lastnikov, če imajo gozdove na jezerskem recimo. sicer ga ne rabiva letos, ker pride zunanja ureditev šele prihodnje leto na vrsto, vendar bi ga rada pravočasno zagotovila. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. avg 2007 15:02

Pojma nimam, ker se zdajle še ne ubadam s tem. ( smo pri beljenju, polaganju ploščic...). Meni tudi pride na vrsto drugo leto... Samo vem, da bom imela ograjo, ki ni barvana in macesen je pač primeren les za to.

A potem je še s tem problem? Uha... (kok preglavic dela ena hiša, a?)...

Mimika, držim pesti, da ti bo uspelo!

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti