Katera zdravilna zelišča?

baredi  

član od: 7.7.2007

sporočila: 31

9. avg 2007 9:13

Svetujem ti,da kupiš knjigo od Marije Treben.Naslov knjige je Iz božje lekarne. V njej so preprosti recepti in uporaba vseh rožic. Prijetno branje ti želim. baredi

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. avg 2007 9:15

Tri mesece ali več zeliščni napitek lahko uživamo, če je to iz dravstvenih namenov. Iz preventive je najbolje, da ga pijemo do tri tedne in zelišča , oziroma napitek zamenjamo z drugimi zelišči. Zelišča so droga (zdravilo,da ne bo pomote), na katero se ravno tako navadimo in organizem počasi postane imun na zdravilne sestavine.

V vročem letnem času priporočam ingverjev napitek, zeleni čaj, oz. napitek iz zelišč, ki mu dodamo nekaj kumeine in janeža ( zaradi vrenja v črevesju, saj v tem letnem času običajno pojemo nekaj več sadja).

Ne pozabite na navadno vodo in občasno donat.

Lp

kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 09. avg 2007 09:16:01

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. avg 2007 9:30

Dobro, da sem se obrnila na vas. Prvič slišim o zmernosti v zeliščnih čajih. Je za rman v okolici Lj. že prepozno? ham-njam

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

9. avg 2007 11:11

ena mš, mogoče ga še kje najdeš, veliko bolj verjetno pa kje višje. V nedeljo sem videla, da ga je ogromno v okolici Karnjske Gore. Noel

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. avg 2007 12:48

Tako kot sem že omenila, v dolinah je že dozorel in tudi suša je naredila svoje. V višjih legah ga je še dovolj. kobra 1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. avg 2007 13:29

Pred dvema dnevoma sem na našem hribu med otavo nabrala smetliko, iz katere se kuha čaj za izpiranje oči. Primerno tudi za živali. Žalostna sem ugotovila, da ni šentjanževk, ker so zelo pozno kosili, ali pa so bile v tisti visoki travi.

Že moja babica in moja mama sta uporabljali veliko zelišč. Veliko znanih je naštetih pred mano. Je pa zanimivo, da nihče ni omenil tavžentrože, s katero se mene silili v otroštvu.

F r i n a

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

9. avg 2007 15:03

Tanževtrože ni toliko v izobilju kot npr. bezga in kopriv; jaz sem jo pred tremi leti prvič našla pa še te je bilo bolj za vzorec, tako da je niti nabirala nisem. tigris

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. avg 2007 17:04

Cvetočega rmana je okoli nas veliko. Upam, da je ok, če cveti in se cvetki še ne sušijo. Tavžent rože pa še nisem našla. me prav zanima kako zgleda v naravi. ham-njam

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. avg 2007 17:19

Meni je skrivnost, da je bilo takrat, ko so meni kuhali čaj iz tavžentrož očitno ogromno, zdaj pa poznam samo eno rastišče, pa še to le nekaj let. F r i n a

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

9. avg 2007 20:53

Tavžent rož je zadnja leta res precej manj kot včasih. Raste predvsem tam kjer se kosi le enkrat letno. Se mi je pa letos zgodilo prvič,da je bilo zelo malo šentjanževke, sicer za moje potrebe dovolj, pridejo pa vsako leto še kolegice,da si jo naberejo. Sedaj pa preberem, da je tudi drugje enako.Mogoče pa letošnje leto ni pravo vreme zanjo. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti